مدیریت شهری

مهر ۹۵،بهربرداری از ۲۱کیلومتر خط شش

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  شهردار تهران در حاشیه این آیین و بازدید خبرنگاران از روند حفاری تونل خط شش مترو با اشاره به اجرای عملیات دو خط باقیمانده شش و هفت مترو گفت: خط شش مترو به طول ۳۱ کیلومتر در قالب ۶۲ جبهه کاری درحال احداث است که ۲۱ کیلومتر آن تا مهر سال ۹۵ لاینینگ شده تکمیل و تحویل داده خواهد شد.

محمدباقر قالیباف، تعداد ایستگاههای این خط مترو را ۲۷ مورد ذکر کرد و افزود: در ابتدا قرار بود ۱۳ ایستگاه از این خط تا پایان سال ۹۵ به بهره برداری برسد که با برنامه ریزی انجام شده این تعداد به ۱۸ ایستگاه افزایش یافت.
شهردار تهران تصریح کرد: طراحی ها برای سرفاصله حرکت قطارها در خط شش مترو هر ۲.۵ (دو و نیم دقیقه) تخمین زده شده که با این حساب، خط شش ظرفیت جابجایی ۱.۵ میلیون مسافر را خواهد داشت.
وی با اشاره به اینکه حفاری دربخش جنوبی خط شش با استفاده از سیستم تی بی ام انجام می شود اظهار کرد: بیش از شش کیلومتر از حفاری بخش جنوبی این خط با سختی و مشکلات فراوانی در مسیر کار انجام شده است.
قالیباف افزود: حفاری مابقی این خط از میدان سپاه به سمت میدان هفت تیر، بلوارکشاورز، بوستان لاله تا ژاندارمری و در ادامه مسیر از شهرزیبا تا کن و سولقان نیز به روش دستی انجام می شود.
وی با بیان اینکه خط شش و هفت مترو با عبور از شرق و جنوب شرق تهران از مناطق پرجمعیت مانند افسریه، تختی، دولت آباد و مشیریه به سمت غرب و شمال غرب می رود گفت: مجموع این دو خط ۶۳ کیلومتر است که تا پایان این دوره مدیریت شهری به ۱۸۰ کیلومتر خط مترو فعلی اضافه خواهد شد. 
شهردار تهران با اشاره به اینکه مجموعه مدیریت شهری سختی برخی پروژه ها مانند تونل نیایش را از یاد نبرده است افزود: با وجود تمامی مشکلات اقتصادی و سختی کار، هر هفته به طور متوسط ۵۰۰ متر حفاری بدون لاینینگ انجام می شود. 
وی از افتتاح خط شش مترو تا سال ۹۶ و خط هفت مترو تا پایان سال ۹۵ خبرداد و افزود: خط شش و هفت مترو با ۶۳ کیلومتر و ۵۰ ایستگاه تا سال ۹۶ وارد مدار حمل و نقل ریلی شهر تهران می شود. 
قالیباف در پاسخ به سئوالی درخصوص شیرین ترین و تلخ ترین اتفاق سال ۹۴ نیز گفت: پیشرفت های بی نظیر در حوزه کارهای زیرساختی خط هفت مترو، شیرین ترین اتفاق سال ۹۴ بود. 
وی با بیان اینکه هیچ تلخی در این سال وجود نداشت افزود: حل مشکلات اقتصادی یک خواست ملی است و همه مردم امیدوارند سال آینده تحولات جدی در عرصه اقتصادی کشور رخ دهد به گونه ای که تأثیر آن در معیشت زندگی آنان احساس شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن