اجتماعی و فرهنگی

شرط اعزام‌ حج تمتع در سال ۹۵

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین کمتر از ۵ ماه تا آغاز موسم حج باقی است اما هنوز مشخص نیست که اعزام‌ها برای حج تمتع ۹۵ انجام می‌شود یا خیر.

در پی مشکلاتی که در فرودگاه جده رخ داد، حج عمره با تصویب هیأت دولت به حالت تعلیق در آمد و تنها حج تمتع باقی مانده بود که آن هم اکنون با توجه به عدم عقد قرار داد جدید مشخص نیست که انجام می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور در آخرین نشست خبری خود در این مورد گفت که نمی‌تواند در مورد حج تمتع ۹۵ اظهار نظر رسمی کند.

وی گفت: عمره ما الان تعطیل است. البته قبل از حوادث منا حج عمره را تعطیل کردیم. سپس فاجعه منا اتفاق افتاد که بسیار تاسف بار بود. امسال هنوز مذاکرات بین هیأت‌های ایرانی و سعودی شروع نشده است. فکر می کنم در روزها آینده این سفر انجام می‌شود.

اما در این میان تکلیف سفر هیأت ایرانی به عربستان هنوز مشخص نشده است چرا که آنها قصد داشتند هفته گذشته با سفر به عربستان و مذاکره با سعودی‌ها تکلیف حج ۹۵ را مشخص کنند اما این سفر بنا به دلایلی لغو شده است.

حمید محمدی معاون سازمان حج و زیارت در این ارتباط به فارس گفت: قرار بود یک هیأت از سازمان حج به عربستان بروند که به دلایل مختلف این سفر به تعویق افتاده است.

وی تأکید کرد: در حال رایزنی و هماهنگی برای انجام سفر این هیأت به عربستان هستیم و تا آن زمان چیزی مشخص نیست.

با این وجود سازمان حج و زیارت در حال انجام کارهای مقدماتی حج تمتع است و هیچ کاری را منوط به عقد قرارداد با طرف سعودی نگذاشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن