مدیریت شهری

بازدید‌نیم‌بهاء و رایگان موزه ها درنوروز

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین اداره کل موزه‌های کشور با صدور بخشنامه ای تقویم کاری ایام نوروزی موزه‌ها و اماکن فرهنگی- تاریخی زیر مجموعه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را اعلام کرد. مدت زمان این بخشنامه از ۲۵ اسفندماه جاری تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ خواهد بود.

در این رابطه محمد رضا کارگر – مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی کشور با اعلام این خبر اظهار داشت: به موجب این بخشنامه ۲۹ اسفندماه جاری تمامی موزه‌ها و اماکن وابسته فعال و روز یکشنبه اول فروردین ماه سال ۱۳۹۵ از ساعت ۱۲ آماده پذیرایی از بازدیدکنندگان خواهند بود.

کارگر گفت: ساعت کار موزه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۹ تعیین شده و افزایش ساعات کاری کاخ موزه‌ها، موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی که ظرفیت بازدید بیشتری دارند در اختیار مدیران کل استانی، مدیران کاخ موزه‌های تهران و موزه ملی است.

به گفته وی نرخ ورودی موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی زیرمجموعه سازمان میراث فرهنگی تغییری نداشته و تمامی بازدید‌های نیم بهاء و رایگان در ایام یادشده لغو می‌شود.

به گزارش معاونت میراث فرهنگی؛ موزه‌ها و اماکن تاریخی روز ۱۳ فروردین باز خواهند بود و مدیران مجموعه‌هایی که دارای فضای سبز هستند می‌بایست از برگزاری مراسم سنتی روز سیزدهم در محوطه‌های یاد شده جلوگیری کنند.

به موجب این بخشنامه موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی باید نسبت به نصب تابلو نرخ ورودی در محل مناسب و در معرض دید بازدید کنندگان و همچنین نصب تابلو راهنمای ورودی در مجموعه‌هایی که دارای چند موزه یا بنای تاریخی هستند اقدام کنند.

الصاق کارت شناسایی تمامی پرسنل، ایجاد و راه اندازی باجه‌های بلیت فروشی در نقاط مختلف شهرهای پربازدید کننده، خودداری از بکارگیری نیروهای غیرمتخصص در امر راهنمایی بازدیدکنندگان، تعبیه کیوسک‌های اطلاع رسانی در محل ورودی مجموعه‌ها، برگزاری نمایشگاه‌های مرتبط و ….. از دیگر بندهای مطرح شده در این بخشنامه است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن