اجتماعی و فرهنگی

برقرار۱۱ایستگاه استقبال درمبادی ورودی تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی محمود اقدم ضمن اعلام این خبر افزود: پیش بینی کردیم تا در نوروز امسال تورهای ترکیبی یک روزه و نیم روزه شامل تورهای زیارتی، مذهبی، تاریخی، هنری، فرهنگی و تفریحی در ۱۸ مسیر برگزار شوند.

وی با بیان اینکه به تازگی فراخوان مشارکت آژانس های مسافرتی برای اجرای تورهای تهران گردی اعلام شد، تصریح کرد: تاکنون ۸ آژانس گردشگری که همگی دارای مورد تایید اداره کل گردشگری استان تهران هستند برای حضور در طرح تهران گردی اعلام امادگی کرده اند.

جانشین ستاد گردشگری نوروزی شهر تهران منطقه ۱۱ و منطقه ۱۲ را از مهم ترین مقاصد گردشگری در نوروز ۹۵ معرفی کرد و گفت: با توجه به اینکه منطقه ۱۲ صاحب ۱۷۴ بنای تاریخی است در نظر داریم تا تورهای تهران گردی را در مسیرهایی چون میدان مشق، خیابان سی تیر و باب همایون برگزار کنیم.محمود اقدم افزود: علاوه بر این، قرار است تا مجموعه ای از برنامه های نوروزی در برج میلاد، اراضی عباس آباد و باغ موزه دفاع مقدس با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان تهران برگزار شود.

وی در ادامه به نحوه ثبت نام شهروندان در تورهای تهران گردی اشاره و یادآوری کرد: شهروندان همچون سال های گذشته از طریق تماس با سامانه ۱۳۷ می توانند تقاضای خود را ثبت کنند. ضمن اینکه به زودی در میادین اصلی شهر و فروشگاه های شهروند ایستگاه های اطلاع رسانی برای معرفی تورها و پیش فروش بلیت آن ها آغاز به کار می کنند.

جانشین ستاد گردشگری نوروزی شهر تهران با بیان اینکه هزینه تورهای تهران گردی نسبت به سال گذشته تغییر نمی کند، گفت: به طور حتم، قیمت تورهای ما با سایر تورها متفاوت است و دلیل آن حمایت شهرداری تهران از تورها است تا شهروندان با کمترین قیمت از بهترین امکانات استفاده کنند. تمام تلاش ما این است که مردم از هر طبقه اقتصادی بتوانند در تورها شرکت کنند و بر این اساس، از هیچ گونه حمایتی دریغ نمی کنیم.

محمود اقدم با تاکید بر اینکه پیش بینی می شود استقبال از تورهای تهران گردی در سال ۹۵ گسترده تر از سال های قبل باشد، گفت: برنامه های فرهنگی شهرداری تهران از ابتدای فروردین تا سیزدهم اجرا می شود و شهروندان از هر قشر و طبقه اجتماعی و اقتصادی می توانند در برنامه ها شرکت کنند.

وی برپایی ایستگاه های استقبال و بدرقه در مبادی ورودی تهران را از دیگر برنامه ها دانست و یادآور شد: قرار است ۱۱ ایستگاه قبل از ورود به شهر برپا شوند تا خدماتی چون توزیع نقشه، راهنمایی در خصوص اماکن تاریخی تهران و … را به مسافران ارائه دهند.

 

 
 

   

   

   

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  بستن