اجتماعی و فرهنگی

واحدهای مسکن مهر مشکل سازه ندارند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احمد اصغری مهرآبادی افزود: تامین زیر ساخت های مسکن مهر از جمله آب،گاز، برق و فاضلاب بر عهده وزارت نفت و نیرو است که در حال حاضر انجام می شود و وزارت راه وشهرسازی نیز تا جایی که امکان دارد از منابع داخلی نسبت به تامین این زیرساخت ها اقدام می کند.

وی افزود: در خصوص تامین خدمات روبنایی از جمله مسجد، مدرسه، کلانتری، خانه بهداشت و دیگر امکانات نیز دستگاه های متولی باید جوابگو باشند ولی وزارت راه و شهرسازی از محل منابع خود و از محل فروش اراضی تاکنون ساخت ۴۷۷ باب مدرسه را در سطح کشور در محل پروژه های مسکن مهر آغاز کرده که از این تعداد ۱۸۰ باب مدرسه به بهره برداری رسیده است.

وی افزود:از مجموع ۸۲۲ باب مسجدی که قرار است در سایت های مسکن مهر کشور ساخته شود نیز ساخت ۴۲۴ باب مسجد آغاز شده که از این تعداد ۲۳۲ باب مسجد تکمیل شده و مابقی نیز در آینده تکمیل خواهد شد.

قائم مقام وزیر راه وشهرسازی در مسکن مهر اظهار کرد: ساخت ۵۷ باب کلانتری در سایت های مسکن مهر آغاز شده که تاکنون ساختمان ۲۵ کلانتری به بهره برداری رسیده است.

وی افزود: برای محوطه سازی و آماده سازی سایت های مسکن مهر نیز با وجود اینکه محوطه سازی بر عهده مردم می باشد دولت از محل یارانه ای اعتباری برای راه های دسترسی ،محوطه سازی و دیگر خدمات به پروژه های مسکن مهر اختصاص داده است.

اصغری مهرآبادی گفت: با این وجود فاصله ای بین تعداد واحدهای ساخته شده و واحدهای بدون متقاضی وجود دارد که دولت تعهد کرده اعتباری برای تکمیل این واحدها اختصاص دهد.

قائم مقام وزیر راه وشهرسازی در مسکن مهر در خصوص استحکام واحدهای مسکونی ساخته شده در قابلت مسکن مهر گفت: واحدهای ساخته شده از نظر سازه هیچ مشکلی ندارند و تنها طرح های کلانه گرگان و سمنان مشکل دارند که این واحدها نیز کمتر از ۲۰۰ واحد هستند که عادی است وممکن است در هر پروژه ای پیش آید ضمن اینکه بسیاری از واحدهای ساخته شده شخصی نیز با این مشکلات مواجه می شوند.

با حضور قائم مقام وزیر راه وشهرسازی در مسکن مهر و مسوولان استانی و محلی از مسجد ولایت مهرشهر با صرف اعتباری افزون بر پنج میلیارد ریال بهره برداری شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن