اجتماعی و فرهنگی

حضور۱۲ هزارراهداردر مسیرمسافران نوروزی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین علی ناوی در تشریح وضعیت آمادگی حوزه راهداری کشور در ایام نوروز سال ۱۳۹۵ اعلام کرد: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای از حدود دو ماه گذشته تاکنون نزدیک به ۲۶ هزار کیلومتر از جاده‌های پرترافیک کشور را که به استان‌های زیارتی و سیاحتی منتهی می‌شوند توسط گروهی از مهندسان مشاور ذیصلاح رصد کرده و اقدام‌های کوتاه‌مدتی که انجام آنها می‌توانست در افزایش ایمنی ایام نوروز مؤثر واقع شود را انجام داده است.

وی درباره فعالیت‌های سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در این حوزه گفت: بهبود وضعیت رویه‌های آسفالتی، خط‌کشی بیش از ۳۲ هزار کیلومتر از جاده‌های پرترافیک کشور، آشکارسازی نقاط پرحادثه و اجرای روشنایی در نقاطی که احتمال وقوع تصادف در آنها بیشتر بود (حدود ۱۳۰ نقطه و یکصد کیلومتر جاده پرتصادف) بخشی از فعالیت‌هایی است که توسط این سازمان به انجام رسیده است.

ناوی درخصوص تدابیر این سازمان در برابر بارش‌های احتمالی زمستانی و شرایط جوی خطرناک در این ایام اعلام کرد: از اوایل آذرماه امسال اکیپ‌های زمستانی سازمان در نقاط برف‌گیر و کوهستانی مستقر شده و این استقرار تا پایان تعطیلات نوروزی یعنی تا ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ادامه خواهد داشت. همچنین بالغ بر ۱۲ هزار نفر راهدار و ۸ هزار دستگاه ماشین‌آلات در قالب ۱۴۰۰ اکیپ زمستانی کماکان در راه‌های برف‌گیر مستقر بوده و آمادگی مقابله با هرگونه تغییرات جوی را در این ایام خواهند داشت.

مدیرکل دفتر تجهیز و راهدارخانه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در پایان اعلام کرد: نزدیک به ۱۲ هزار راهدار در طول مسیرها به صورت شبانه‌روزی، نیروی‌های امدادی، هلال احمر، اورژانس و پلیس راه و همچنین سامانه ۱۴۱ از ستاد راهداری در تهران و مراکز استان‌ها آماده هرگونه راهنمایی و ارائه خدمات و اطلاعات در این مدت زمان به مسافران خواهند بود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن