شورای شهر

افزایش ۲۰ میلیارد تومانی بودجه شهرها

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی چمران در نشست هم اندیشی شورای عالی استان‌ها که امروز در آبادان برگزار شد، اظهار کرد: در کشور ۱۷۷ هزار شورایی وجود دارند که این تعداد، جمعیت کمی نیست. شوراییان ضمن آنکه منتخب مردم هستند، در همه جا حضور دارند و باید انسجام خود را حفظ کنند.

وی افزود: اگر شوراها بتوانند انسجام و هماهنگی خود را حفظ کنند، قطعا و یقینا در بخش‌های مختلف جامعه حضور خواهند داشت و می‌توانند تصمیمات درستی بگیرند.

چمران، به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: باید از حضور حداکثری مردم در انتخابات تشکری ویژه کرد؛ چرا که انتخاب مردم هر آنچه که بوده و هست، محترم است و می تواند کارایی مناسب را در کشور داشته باشد. مردم همیشه در صحنه هستند و همواره در اتفاقات مهم رقم خورده در کشور، حضور دارند.

وی ادامه داد: هر زمان که دشمن بر ما تاخت، در همان موقع ملت به صحنه آمده‌اند و حماسه جدیدی را خلق کرده‌اند. امیدواریم که منتخبان مردم با بیداری و هوشیاری در صحنه باشند و آحاد جامعه بتوانند نمایندگان را راهنمایی کنند.

رییس شورای عالی استان‌ها عنوان کرد: با وجود تحریم و کمبودها، در جای جای کشور کار کرده‌ایم و نباید روحیه تلاش در راه خدا و حمایت از کشور، مکتب و مردم در ما از بین برود. مطمئنم که اگر جامعه را برای مردم، خوب بسازیم برای همه مسئولان نیز خوب خواهد بود؛ چرا که اگر فضای شهر سالم باشد، بسیاری از فضاهای وابسته به شهر نیز سالم خواهد بود.

وی افزود: بودجه بندی، اولین حرکتی است که ما باید آن را انجام دهیم. افزایش ۲۰ میلیارد تومانی بودجه شهرها به کمیسیون تلفیقی شورا ارسال شده و امیدواریم مصوب شود. مصوب شدن آن به همت و تاثیرگذاری اعضای شورای شهر بر روی نمایندگان بستگی دارد تا هر چه سریع‌تر این افزایش بودجه مصوب شود.

وی در این خصوص گفت: بهتر است نمایندگان شهر خود را در جهت تصویب بودجه پیشنهادی در مجلس شورای اسلامی توجیه کنیم تا در کمیسیون تلفیق به این طرح رای دهند؛ چرا که اگر این طرح تصویب شود، شورای شهرستان‌ها حمایت می‌شود و می‌توان کارهای سازنده‌تری انجام داد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن