اجتماعی و فرهنگی

چند روز برای گشتن تهران لازم است؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حجت الاسلام و المسلمین میثم امرودی در افتتاحیه پورتال شهرداری تهران و پنجمین جشنواره ساب پورتال‌های محله‌های تهران که در برج میلاد برگزار شد، گفت: اولین شعاری که در شهرداری تهران مطرح کردم این بود که شهر خوب یافتنی نیست؛ بلکه ساختنی است.

وی با بیان اینکه شکل گیری شهر مجازی چه بخواهیم و چه نخواهیم در آینده‌ای نزدیک اتفاق خواهد افتاد، افزود: اگر ما نتوانیم شهر مجازی را با توجه به الگوی‌های خودمان بسازیم این شهر الگوهای خود را به ما تحمیل می کند. بر این اساس شهروندان جشنواره شکوفا، شهروندانی هستند که تصمیم دارند با معیارهای داخلی شهر مجازی را به درستی بسازند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به سه نقطه اشتراک میان شهر مجازی و شهر واقعی و مطلوب تصریح کرد: شهر مجازی همان ویژگی های شهر واقعی را دارد به این معنی که شهر واقعی و مطلوب شهری است که در آن امنیت برقرار باشد و در شهر مجازی نیز باید این فضای امنیت و آرامش حکم فرما باشد تا زمانی که خانواده ها وارد آن می شوند احساس امنیت کنند.

امرودی با بیان اینکه این امنیت و این شهر آینده ما را خواهد ساخت، افزود: یکی دیگر از نقاط مشترک واقعی و شهر مجازی باید مساله عبادت باشد همانطور که درفضای واقعی شهر تهران عبادت را به وضوح می بینیم در شهر مجازی نیز باید بوی توحید و معاد را احساس کنیم. به عبارت دیگر شهرمجازی تهران باید تبیین کننده شهر توحیدی و معادمحور باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به جاذبه های تفریحی تهران خاطرنشان کرد: شهروندی اگر ۸ ساعت در روز زمان بگذارد تا تهران را بگردد ۳۵روز طول می کشد تا بتواند جاذبه های پایتخت را تماشا کند این ویژگی مهم باید در شهر مجازی تهران نیز تبلور داشته باشد.

به گفته معاون مور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در شهر مجازی تهران نیز باید فضای تعلیم و تعالی همچون شهر واقعی حاکم باشد.

امرودی با تاکید بر اینکه شهروندان ایرانی به پاکی، تمدن و اخلاق زبان زد بوده و هستند، تصریح کرد: بر این اساس باید شهری بسازیم که اگر فرزند ما وارد آن شد مطمئن باشیم که چیزی به علم و عظمت او اضافه می شود .

وی با انتقاد از کمبود شغل هایی که به فضای مجازی مرتبط هستند، ادامه داد: تجربه حضور جوانان ما در جشنواره های خارجی و داخلی نشان داد که این افراد همواره از سایر کشورها بهتر درخشیدند و این موضوع ضرورت گسترش جشنواره شکوفا در سطح بین المللی را ایجاد می کند.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در پایان از رونمایی معاونت فرهنگی مجازی در افتتاحیه هشتمین جشنواره ساب پورتال شهرداری تهران خبرداد و گفت: انشاءالله این فضا طلیعه ای باشد که هر ایرانی در هر کجای دنیا ایرانی باقی بماند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن