اجتماعی و فرهنگی

چه تعداد امدادگر در عید فعالند؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ناصر چرخ‌ساز در نشست خبری طرح نوروزی امداد و نجات اظهارداشت: این طرح از ۲۵ اسفند سال جاری آغاز شده و تا ۱۵ فروردین سال آینده ادامه دارد که ۱۲۷۳ پایگاه ثابت، سیار و موقت در این زمینه پیش‌بینی شده است همچنین ۱۶ پست هوایی در نظر گرفته شده و ۵ هزار و ۱۹۷ نفر در طرح نوروزی مشارکت دارند.

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به بکارگیری ۱۰۲۶ آمبولانس و ۳۶۴ خودروی نجات در طرح نوروزی گفت: ۵۰ دستگاه خودروی ویژه عملیاتی، ۱۲۲ موتورسیکلت آمبولانسی و ۴۷۵ موتورسیکلت امدادی در این طرح استفاده می‌شود.

چرخ‌ساز از رونمایی یک بالگرد جدید ویژه ایام نوروز امسال خبرداد و گفت: به طور کلی ۱۹ فروند بالگرد در طرح نوروزی استفاده می‌شود.

رئیس سازمان امداد و نجات از آمادگی برای تغذیه اضطراری ۱۶۰ هزار نفر و اسکان اضطراری ۹۰ هزار نفر طی طرح نوروزی امداد و نجات خبرداد و گفت: منابع در طرح ملی امداد و نجات نسبت به سال گذشته ۴ درصد رشد داشته است.

وی در مورد اجرای طرح زمستانه سازمان امداد و نجات که از ۲۳ آذر تا ۲۳ اسفند ادامه دارد، گفت: ۱۰۹۸ پایگاه ثابت، موقت و سیار نیز در این طرح استفاده شده و ۴ هزار و ۵۰۰ نیروی عملیاتی نیز به صورت نفر روز به کار گیری شدند.

چرخ‌ساز افزود: ۶ هزار و ۷۲۶ عملیات و خدمات در طرح زمستانه انجام گرفته و ۵ هزار نفر از مرگ حتمی نجات یافته‌اند همچنین بیش از ۸ هزار نفر امدادرسانی شده و ۷ هزار و ۷۰۰ نفر اسکان یافته‌اند.

رئیس سازمان امداد و نجات از کاهش ۱۴ درصدی عملیات‌های امداد و نجات جاده‌ای در زمستان امسال نسبت به سال گذشته خبرداد و گفت: ۴۸ درصد فوتی‌های حین انتقال نسبت به سال پیش نیز کاهش داشته است.

به گفته وی، بیشترین عملیات‌های امداد و نجات در زمستان امسال به ترتیب مربوط به اصفهان، مازندران و آذربایجان شرقی بوده و بیشترین عملیات‌های جاده‌ای در محورهای کرج-چالوس، بندرعباس-میناب، سیرجان-بندرعباس، آباده-اصفهان و قزوین-کرج صورت گرفته است.

چرخ‌ساز خاطرنشان کرد: بیشترین عملیات برف و کولاک زمستان امسال در محورهای ارومیه- اشنویه، سپیدان-شیراز، توسکستان-شاهرود بوده و بیشترین عملیات کوهستان در دربند تهران، تفتان خاش و باباکوهی شیراز صورت گرفته است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا سازمان امداد و نجات در حال حاضر هنوز معاون عملیات را منصوب نکرده است، گفت: در حال انتخاب این معاون هستیم ولی خوشبختانه خلأیی در اجرای کارها وجود نداشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن