شورای شهر

پیش بینی اصولگرایان شورا از انتخابات ۹۶

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در حالیکه حدود یکسال تا زمان برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا باقیمانده، اظهارنظرها و پیش بینی های مختلفی در خصوص نتایج احتمالی انتخابات سال آینده صورت می گیرد. 

 

اعضای وابسته به جریان اصلاح طلبی شورای شهر تهران با استناد به پیروزی در انتخابات مجلس شورای اسلامی که اسفند ماه گذشته برگزار شد، پیش بینی این را دارند که در انتخابات سال آینده شورای شهر نیز پیروزی دیگری را تکرار خواهند کرد و با همین ذهنیت نیز فعالیت های انتخاباتی خودشان را بصورت نامحسوس آغاز کرده اند. اما در سوی مقابل اعضای جمعیت اصولگرای شورای شهر، نظر مخالفی دارند و نه تنها به هیچ وجه خودشان را از پیش بازنده نمی دانند بلکه معتقدند که شانس بسیار زیادی برای پیروزی در انتخابات سال آینده دارند.

 

پرویز سروری عضو اصولگرای شورای شهر تهران در این خصوص می گوید:اول از همه باید به این واقعیت مهم اشاره کرد که در انتخابات سال گذشته مجلس ثابت شد که دموکراسی به معنای واقعی در کشور ما وجود دارد.یک زمانی قدرت دست اصولگرایان است و یک زمانی هم دست اصلاح طلبان. همین رد و بدل شدن قدرت سیاست را قشنگ کرده است.

 

وی ادامه داد:۱۲ سال اصولگرایان در مجلس بودند و حالا اصلاح طلبان وارد مجلس شدند. اگر این رفت و آمد ها نبود دیگر رقابتی برای بهتر شدن وجود نداشت. اما مساله انتخابات شورا با انتخابات مجلس به کلی فرق دارد.من فکر می کنم که در انتخابات مجلس آدم های سیاسی می آیند و رای می دهند اما در انتخابات شورای شهر کسانی پای صندوق های رای می آیند که فکرشان بیشتر اجتماعی است تا سیاسی.

 

عضو شورای شهر تهران در خصوص اینکه آیا آنها برنامه ریزی انجام داده اند تا در انتخابات آینده پیروز شوند یا خیر گفت:شاید زود باشد که درباره انتخابات سال اینده حرفی بزنیم اما امیدوارم که نمایندگان مردم هم در شورای شهر برای شهر تهران و مردم مثمر ثمر باشند.

 

محسن پیرهادی دیگر عضو وابسته به جریان اصولگرایی در شواری شهر تهران می گوید:فارغ از هر شکست و پیروزی، پیام مهم و اساسی انتخابات گذشته مجلس، حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای بود. حالا اینکه کاندیداهای اصولگرا نتوانستند آرای لازم را کسب کنند، قانون سیاست است و نمی شود تا سال های سال قدرت دست یک جناح باشد و این دست به دست چرخیدن قدرت بوده و خواهد بود.

 

عضو شورای شهر تهران در خصوص اینکه آیا شکست اصولگرایان در انتخابات مجلس زنگ خطری برای اصولگرایان مجلس بود یا خیر و اینکه آیا جریان اصولگرایی شورا طرح و برنامه ای برای انتخابات سال اینده دارد، گفت: اولا که مهم خدمت به مردم مهم است و فکر نمی کنم واژه شکست درست باشد. در خصوص انتخابات سال آینده شورا نیز بالاخره باید همیشه با برنامه ریزی بتوانید کار خودتان را پیش ببرید و اگر فقط بخواهید نزدیک انتخابات برنامه ریزی کنید خب این غلط است. ما همیشه به دنبال یک برنامه ریزی درست بوده ایم و امیدواریم هرچه اتفاق می افتد در آن صلاح ما و مردم باشد. 

 

ابوالفضل قناعتی عضو اصولگرای شورای شهر تهران نیز نظری مشترک با دو عضو دیگر شورا دارد و می گوید:بالاخره سیاست همین است و یک روز قدرت دست شماست و روز دیگر دست رقیب شماست.البته این رقیبی که می گویم اول رفیق است و بعد از آن در عرصه سیاست به رقیب تبدیل می شود. مهم حضور حداکثری مردم و انتخابات آزاد است که خوشبختانه در تمامی دوره ها شاهد آن بوده ایم و خواهیم بود.

 

قناعتی در خصوص اینکه آیا اصولگرایان شورای شهر برای انتخابات سال آینده طرح و برنامه خاصی دارند یا خیر گفت:خب در عرصه سیاست باید هر روز با برنامه ریزی که داری کارهایت را دنبال کنی.اما اینکه بخواهیم دغدغه فکری ما این باشد که حتما در انتخابات پیروز شویم نه. واقعا اینطور نیست.مردم دیگر خودشان آگاه هستند و با توجه به شرایط موجود بهترین فرد را انتخاب می کنند تا نماینده خوبی برای آنها در شورای شهر باشد.

 

وی ادامه داد:ما به وظیفه خودمان عمل می کنیم اگر رای آوردیم که مسوولیت دو چندان می شود چرا که مردم دوباره به ما رای داده اند و اگر هم که انتخاب نشدیم که باید برای آنهایی که این مسولیت را بر عهده می گیرند دعا کنیم تا بتوانند به بهترین شکل ممکن از پس آن بر بیایند. فکر می کنم مردم دیگر از این جناح بازی ها خسته شدند و دوست دارند کسی نماینده آنها بشود که واقعا دلش برای آنها باشد ولا غیر.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن