اجتماعی و فرهنگی

اولویت اعزام های عتبات عالیات

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین با تلاش‌ سازمان حج و زیارت امسال اعزام های نوروزی عتبات عالیات با ظرفیت ۱۲۰ هزار نفر از ۲۱ اسفند تا ۱۰ اردیبهشت انجام می‌گیرد.

با توجه به ظرفیت اعلام شده و ثبت نام ۱۸۰ هزار نفر جهت اعزام، قرعه کشی برای اعزام‌ها انجام شده و اولویت‌های اعزام مشخص شده است.

بر این اساس مطابق اعلام سازمان حج و زیارت، اولویتهای یک، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶، ۷، ۸، ۹ و ۱۰ از صبح روز چهارشنبه برای ثبت نام قطعی اقدام کرده اند. همچنین اولویت ۱۱ (ذخیره۱) از ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز دوشنبه ۱۰ اسفند ماه و اولویت ۱۲ (ذخیره۲) از ساعت ۱۰:۳۰ صبح روز چهارشنبه ۱۲ اسفندماه به سامانه atabat.haj.ir مراجعه و از وضعیت پذیرش خود مطلع گردند.

اعزام‌های امسال به صورت زمینی و هوایی انجام می‌شود و آنچنان که سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت می گوید،با توجه به اضافه شدن سفر سامرا  هزینه‌های اعزام از 600 هزار تومان که کمترین هزینه اعزام زمینی است اغاز می شود و تا یک میلیون و 800 هزار تومان اعزام هوایی که بالا ترین هزینه است، از زائران اخذ می‌شود.

حمید محمدی، معاون سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با اشاره به استقبال گسترده مردم از اعزام‌های نوروزی عتبات عالیات گفت: با توجه به اینکه حدود ۶۰ هزار نفر بیشتر از ظرفیت اعزام‌های نوروزی ثبت نام کرده‌اند، تصمیم بر این شد تا افرادی که در قرعه کشی اسمشان درنیامده، در اولویت اعزام بعد از اعزام‌های نوروزی قرار گیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن