اجتماعی و فرهنگی

آغاز به کار میهمان سرای بیمارستان قلب شهید رجایی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  سید حسین هاشمی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاحیه مهمانسرای بیمارستان قلب شهید رجایی شرکت کرده و از این مهمانسرا بازدید کرد و به همراه وزیر بهداشت، جمعی از مسئولان و همچنین حامیان مالی آن این بنا را افتتاح کرد.

فریدون نوحی رئیس بیمارستان رجایی در خصوص جزئیات این بنا گفت: این مهمان سرا هفتاد اتاق دو نفره داره که هزینه آن بر اساس توانایی همراهان بیمار محاسبه می‌شود و اگر توان مالی بالایی نداشته باشند از آنها پولی دریافت نمی‌شود. بعضی از طبقات نیز برای مهمانان خارجی به منظور گسترش توریسم درمانی آماده شده است. این ساختمان یک سالن کنفرانس و چند فضای جنبی دارد.

وی به بخشی از هزینه های دریافتی برای ساخت این مهمان سرا اشاره کرد و افزود: ۹ میلیارد تومان از هزینه این ساختمان توسط یک خیر اصلی پرداخت شده است. هیئت رئیسه بیمارستان نیز ۵۲۰ میلیون تومان برای ساخت آن پرداخت کرده‌اند. باقی پزشکان بیمارستان نیز حدود سه میلیارد تومان به طور بلاعوض و ۶۷۰ میلیون تومان به صورت قرض الحسنه کمک کردند.

وی ادامه داد: انجمن خیریه قلب نیز ۵۰۰ میلیون تومان به صورت قرض الحسنه برای ساخت این مهمانسرا کمک کرده‌ است. همچنین ۱۵ نفر در حدود ۲۳۲ میلیون تومان برای ساخت این بنا اهدا کرده‌اند که در مجموع کل هزینه تمام شده برای ساخت این مجموعه ۲۰ میلیارد تومان است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن