شورای شهر

انتقاد چمران از فروش یک مورد میوه آمریکایی در تهران

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی چمران در دویست و چهل و یکمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران درباره معضل دست‌فروشان اظهار داشت: دست فروشی تخلف و کار غیرقانونی است.

وی گفت: اگر تعداد دست‌فروش‌ها در حال حاضر به هزار نفر می‌رسد با حمایت‌هایی که از این قشر صورت می‌گیرد سال بعد به دو هزار نفر افزایش پیدا می‌کند.

چمران گفت: درحال حاضر بیکار در شهرها زیاد داریم و اگر شهرداری به هر کس که دست فروشی می‌کند جا و مکان بدهد قطعا تعداد این افراد افزایش خواهد یافت.

وی گفت: موضوع شنبه بازار و جمعه‌بازارها جدا است و در آنجا دست فروش‌های مخصوصی هستند و اگر ما بخواهیم همه دست فروش‌ها را جا بدهیم آنها نیز با چوب و قمه مستقر می‌شوند.

چمران گفت: با این اقدام مغازه‌دارها نیز رو به دست فروشی می‌آورند و همه آنها سد معبری میشوند و دراین خصوص نمی‌شود با احساسات کار کرد بلکه باید با منطق و قانون به وظایف خود عمل کنیم.

وی افزود: با حمایت احساسی از دست‌فروشان همه روستاها نیز تعطیل و به تهران روی می‌آورند این یک معضل اجتماعی است که باید حل شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران افزود: اینکه میوه قاچاق داشته باشیم موجب خجالت ما است و آنچه که تعزیرات دراین خصوص عمل کرده تشکر می‌کنیم.

چمران گفت: ما نباید سیب آمریکایی در سطح شهر تهران بفروشیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن