سیاسی

نظر کرباسچی در خصوص انتخابات

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  غلامحسین کرباسچی در جمع دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار کرد: دانشگاهیان قشر روشنفکر هستند، اما تفاوت روشنفکری دانشجویی و روشنفکری حرفه ای، در این است که روشنفکری دانشجویی هیچ گاه فرد سیاسی محسوب نمی شود، اما روشنفکر حرفه ای همواره جزء افراد سیاسی محسوب می شود.

 

وی افزود: روشنفکری دانشجویی همواره دلسوزی و یک خلوص ذاتی دارد و به همین علت است که همواره تشکیل نهضت، گروه و … از ابتدا توسط روشنفکری دانشگاهی ایجاد شده است.

 

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی گفت: روشنفکری دانشجویی یک جریان سیال بوده و پایا نیست و سینه به سینه منتقل می شود، اما روشنفکری حرفه ای یک نوع وابستگی به گفتار اولیه را می بیند و به همین دلیل است که بعد از ۳۰ تا ۴۰ سال هنوز کسانی هستند که ایده هایشان به حرفهای اولیه شان باز می گردد.

 

کرباسچی اضافه کرد: روشنفکری دانشجویی به دلیل اینکه همواره در راستای زمانه خود پیش رفته است و فریادهایش را براساس مشکلات زمانه می کشد، مؤثر و حتی جلوتر از روشنفکری حرفه ای قرار می گیرد.

 

وی ادامه داد: امروز تغییر قدرت از لوله تفنگ بیرون نمی آید بلکه امروز زمانه ای است که در تمام دنیا هر کجا به خشونت رسیده ایم کسی از آن استقبال نکرده است، که نمونه بارز آن داعش در منطقه فعلی خاورمیانه است.

 

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه روشنفکری امروز پایه راه تحول است و در واقع تحول یک تلاش مداوم و صبورانه است، گفت: وقتی شرایط جامعه را با تدبیر و امید و با عقل و درایت به شرایط بهتری تغییر دهیم در واقع معنای اصلاح طلبی و نهاد جامعه مدنی معنا شده است.

 

کرباسچی افزود: انتخابات یک تمرین برای دانشجویانی است که می خواهند برای حضور در صحنه های سیاسی ورود پیدا کنند. در کنار آن ما می خواهیم پارلمانی داشته باشیم که طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران از مردم باشد و فکر مردمی در آن بگنجد.

 

وی به سخنان رهبر معظم انقلاب و تأکید ایشان برشرکت در انتخابات اشاره کرد و گفت: این مجلس باید مجلس ملت باشد و نه خانه یک جریان، چرا که ما در منطقه ای هستیم که مسائل اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کار را تا جایی پیش برده که دورتادور کشور ما را خون و آتش فرا گرفته است، پس به این دلیل ما باید پارلمانی داشته باشیم که اولاً به خاطر این امنیت از همه نیروهای نظامی قدردانی کند، بنابراین با این شرایط باید مجلسی بهتر از مجلس های قبل داشته باشیم.

 

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی با انتقاد شدید از صدا و سیما، اظهار کرد: جالب است که در جایی می گویند فلان رسانه به دلیل دولتی بودن نمی تواند تبلیغ کند، اما چطور یک رسانه نه یک فرد و گروه بلکه یک جریان سیاسی را محکوم می کند و چرا چنین سازمانی سعی دارد که القا کند که یک جریان انگلیسی است و اگر انگلیسی است چرا شورای نگهبان جلوی ورود آن ها را نمی گیرد؟

 

کرباسچی اضافه کرد: ما نیازمند راه اندازی یک مذاکره ملی هستیم. درواقع باید مشکلات و اختلافاتمان را به صورت فردی و گروهی با مذاکره حل کنیم و نباید به همدیگر تهمت بزنیم.

 

وی با بیان اینکه همه باید جلوی افراطی گری را بگیریم و این تفاوتی نمی کند که اصولگرا باشیم یا اصلاح طلب، ادامه داد: همه باید در خصوص منافع ملی صحبت کنیم و همه باید مقابل داعش بایستیم.

 

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی در پاسخ به انتقادی که از او درخصوص اتفاقات پس از سال ۸۸ پرسیده شده، گفت: شما نمی توانید یک انسان نشانه دار اصلاح طلب را پیدا کنید که بگوید چنین فردی جایی را آتش زده یا تیراندازی کرده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن