شورای شهر

انتقادهای سریالی شورایاران مناطق از شورای شهر/منطقه ۱۹ در حسرت دیدن اعضای شورا!

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین انتقاد ها از بی توجهی شورای شهر تهران به شورایاران محلات مختص یک منطقه پایتخت نیست و تقریبا شامل حال اکثر مناطق تهران می شود. اینبار نوبت به موسی سهرابی دبیر شورایاری منطقه ۱۹ تهران رسیده تا مشکلات و معضلات شورایاری ها و موانعی که بر سر راه فعالیت آن ها وجود دارد را به زبان بیاورد.

 

*در دوره چهارم شورایاری  ها چقدر به اهدافی که دنبال می کنند نزدیک شده اند؟

نسبت به سه دوره قبل نقش شورایاران در حل مشکلات مردم محله درحوزه شهری خیلی پیشرفت خوبی داشته است و تقریبا به جایگاه واقعی خود نزدیک شده است. مردم با توجه به مراجعاتی که دارند شورایاران را امین خود می دانند و مشکلات ومعضلات محله رابه ما اطلاع می دهند و شورایاران هم نهایت تلاش خودشان را نجام می دهند تا حلال مشکلات باشند.

 

*تعامل شورایاری با شهرداری منطقه چطور است؟

خوشبختانه تعامل و همکاری خوبی با شهرداری داریم و با پیگیری شورایاران مسائل و مشکلات شهری منطقه و محلات را از طریق شهرداری حل می کنیم.

 

*اکثر شورایاران از عدم حمایت شورای شهر گلایه دارند. شما در این خصوص چه نظری دارید؟

این یک واقعیت است. متاسفانه شورای شهر هیچ حمایتی نمی کند و در بین اعضاء فقط آقای طلایی برای شورایاران و مردم محلات وقت صرف می کنند.

 

*آیا اعضای شورای شهربه منطقه ۱۹ سرمی زنند؟

خیر با اینکه بارها از اعضاء دعوت کرده ایم اما به جز دو سه نفر که خیلی وقت پیش به منطقه ما آمدن، بقیه اعضاء حتی جواب دعوت ما را هم ندادند! واقعا معنای این بی توجهی مشخص نیست و نمی دانیم که اعضای شورا چرا حمایتی از شورایاری ها نمی کنند.

 

*نقش نظارتی شورایاران به درستی انجام می شود؟

تمام و کمال خیر. طبق بخشنامه باید بر فعالیت پیمانکاران نظارت داشته باشیم اما عملا این اتفاق نمی افتد. با این وجود ما شورایاران ازهیچ تلاشی فروگذار نیستیم و برای حل مشکلات مردم با تمام توان و قدرت ایستاده ایم.

 

*آینده شورایاری ها را چطور می بینید؟

افق و آینده شورایاری بسیار روشن است. البته به شرط اینکه شورای شهر از ما حمایت کند. تنها درخواست ما از اعضای شورا این است که شورای شهر ما را ببیند.

 

*همین بی توجهی ها باعث استعفای طلایی از شورای شهر شد. آیا استعفا تاثیری در بهبود شرایط داشت؟

بله. استعفای آقای طلایی باعث شد که برنامه های حضور مناطق درصحن علنی جدی گرفته شود و حداقل بتوانیم هر چند وقت یکبار در شورای شهر حرف هایمان را بزنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن