اجتماعی و فرهنگی

اعلام آمادگی هلال احمر برای حضور بیشتر در ایام نوروز

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین دکتر سید امیرمحسن ضیائی در جلسه شورای معاونین جمعیت هلال‌احمر با اشاره به فعالیت‌های گسترده این جمعیت در ایام نوروز، عنوان کرد: نوروز، از جمله ایامی است که می‌توان بهترین خدمت ها را به مردم عزیزمان ارائه کنیم و به افکار عمومی نشان دهیم که جمعیت هلال‌احمر تا چه اندازه آماده است و می‌تواند در بسیاری از رویدادها کنار مردم و البته موثر باشد.

وی با بیان اینکه طیف گسترده‌ای از خدمات هلال‌احمر ارائه می شود، خاطرنشان کرد: نوروز جلوه واقعی خدمات هلال‌احمر است و لذا باید در پایان طرح نوروزی ارزیابی کرد که تا چه اندازه خدمات ارائه شده، مورد رضایت و مطلوب نظر مردم بوده است.

ضیائی با تاکید بر اینکه تدوین و ارائه دستورالعمل یکسان برای نوروز کاری ارزشمند و مفید در زمینه ارائه خدمات بهتر به مردم است، افزود: این دستورالعمل، با حفظ وظایف و جایگاه سازمانی هر زیرمجموعه ای تدوین شده و فایده بزرگ این اقدام این است که تهیه گزارش عملکرد و اجرای منظم برنامه ها امکانپذیر می شود.

وی با تاکید بر اینکه تمام هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی ها باید قبل از آغاز طرح نوروزی انجام شود، افزود: مدیران جمعیت باید علاوه بر تست سامانه‌ها، نرم افزارها و سخت افزارها، آمادگی خود را برای ارائه خدمت و اطلاع‌رسانی لازم به‌منظور سفری سالم، افزایش دهند.

همه تلاش ما باید برای پیشگیری و نجات جان انسانی باشد

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به اینکه همه ساله تعداد زیادی از هموطنان در حوادث نوروزی جان خود را از دست می‌دهند، تاکید کرد: باید همه تلاش خود را به کار ببندیم تا در ابتدا از حادثه‌ای پیشگیری کنیم یا جانی را نجات دهیم.

وی با تاکید بر اینکه قبل از هر چیز باید مردم را حساس کرده و حس مدافعه‌گری و حمایت طلبی را در هموطنان ایجاد کنیم، افزود: برای این مسئله باید موضوعات نرم افزاری، آموزش و استفاده از زیرساخت‌های لازم را مورد توجه قرار دهیم.

ضیائی با تفکیک وظایف مختلف زیرمجموعه‌های هلال‌احمر در ایام نوروز، تصریح کرد: از پوشش امدادی و درمانی تا حضور جوانان و داوطلبان و اطلاع‌رسانی لازم برای سفرهای نوروزی، نشان‌دهنده گستردگی و تنوع خدمات جمعیت هلال‌احمر است.

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت مشارکت ۲۰ هزار جوان در طرح نوروزی خاطر نشان کرد: جوانان جزو سرمایه های این جمعیت محسوب می‌شوند که حرکت داوطلبانه آنان در این طرح بزرگ و سراسری نشان از حضور حداکثری ظرفیت‌های اجتماعی است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با اشاره به طرح‌های متنوع سازمان جوانان هلال‌احمر از جمله «برپایی خیمه‌های نماز» در سراسر کشور، گفت: این حرکت بسیار تاثیرگذار و معنوی در کنار خدمتی که هلال‌احمر بر عهده دارد، حرکتی است همسو با فرهنگ‌سازی و اشاعه نماز و این مهم، ستون سعادت جمعیت است.

وی با تاکید بر اینکه با نزدیک شدن به ایام پایانی سال و لزوم تامین اعتبارات برای طرح‌های نوروزی و صد البته پرسنلی، اظهار کرد: نباید از دیگر ماموریت‌های خود از جمله جذب منابع غافل باشیم، البته لازم است از همکاران خود برای رعایت نظم در پرداختی‌های پرسنل تشکر کنیم؛ چراکه این اقدام انگیزه خدمت را در همکاران افزایش می‌دهد و البته ضروری است به سمتی برویم که پرداخت‌ها متناسب با بهره‌وری و شایستگی باشد.

ارسال دستورالعمل یکسان طرح نوروزی و لغو مرخصی نوروزی همه مدیران عامل

دکتر دهقان مدیرکل هماهنگی مجامع و امور استان‌های جمعیت هلال احمر نیز در این جلسه با اشاره به هماهنگی‌های انجام شده برای فعالیت نوروزی هلال‌احمر، گفت: بر این اساس نمایندگان سازمان امداد و نجات در ایام نوروز به‌ صورت ۲۴ ساعته در EOC ستاد مرکزی هلال‌احمر حضور خواهند داشت.

وی با اشاره به حضور ۱۲ ساعته نمایندگان سازمان‌های جوانان و داوطلبان و همچنین روابط عمومی ستاد هلال‌احمر در EOC ستاد هلال‌احمر در ایام نوروز، اظهار کرد: بر این اساس مقرر شده است تا در استقرار پایگاه‌ها، اثربخشی بیشتردر ارائه خدمات مورد توجه قرار گیرد و نحوه استقرار به صورت یکپارچه تنظیم و اجرایی شود.

مدیرکل هماهنگی مجامع و امور استان‌های جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه همه فعالیت‌های هلال‌احمر در ایام نوروز، رصد، مدیریت و ارزیابی خواهد شد، عنوان کرد: همچنین هلال‌احمر در ایام نوروز به ارائه خدمات سلامت همچون تست فشار خون و قند خون با نظارت معاونت درمان استان‌ها در سطح کشور می‌پردازد.

وی با اشاره به اینکه مرخصی تمامی مدیران عامل در ایام نوروز لغو خواهد شد، عنوان کرد: فقط در موارد بسیار ضروری و با هماهنگی اداره کل هماهنگی مجامع و و امور استان‌ها با مرخصی مدیران موافقت خواهد شد و به‌علاوه در ایام نوروز کشیک‌های درمانی در استان‌ها نیز فعال خواهد بود و در این زمینه بخشنامه مربوطه از سوی معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی ارسال شده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن