شورای شهر

پرده برداری از انحراف بودجه شهرداری

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رحمت اله حافظی در دویست و چهلمین جلسه شورای شهر تهران، درباره تبصره بیست و دوم بودجه اظهار کرد: وجود این تبصره خلاف سیاست‌های بودجه مصوب شورا است و اجازه طرح در صحن نیز ندارد. ما در سیاست های تدوین بودجه تاکید کرده‌ایم که تبصره فاقد کد پروژه نباید ارائه شود. سقف بودجه ۱۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است و این تبصره ها به سقف بودجه اضافه می‌کند. 

حافظی در خصوص تبصره بیست و سه (۲۳) در بند "تملک و اجرای خط مترو میدان فاطمی، تجریش نیاوران"، اظهار داشت:  در تبصره قبلی بودجه ۳۸۰ میلیارد تومان به سقف بودجه مصوب اضافه شده است و در این تبصره نیز ۲ هزار  و ۶۰ میلیارد به سقف بودجه مصوب اضافه می شود. ما با محتوا مشکلی نداریم اما چرا این ارقام در کد پروژه ها اعمال نمی شود. این رویه، رویه غلطی است و با این رویه مخالف هستم.

وی در ادامه بندهای تبصره ۲۳ نیز تاکید کرد: پروژه های مورد تاکید در این تبصره، پروژه های معمول و روتین شهر است، چرا خارج از سقف بودجه و در تبصره ها برای این پروژه ها منابع تعریف و تصویب می کنیم. تا این لحظه دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سقف بودجه افزایش یافته است. چرا اجازه می دهیم تا با این پروژه ها شهرداری تهران تخلف کند.

حافظی درباره منطقه ۱۲ و تخصیص اعتبار ۲۰۰ میلیاردی برای این منطقه، گفت: اهمیت مقابله با آسیب‌های اجتماعی کمتر از اهمیت مقابله با آلودگی هوا نیست. اقدامات شهرداری تهران در این منطقه با ارزش است و باید حمایت شود، اما پیشنهاد می‌کنم که برای منطقه ۱۲ نیز کد پروژه تعریف شود تا امکان رصد برای آن وجود داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن