اجتماعی و فرهنگی

رئیس قوه قضائیه در جمع مردم تنکابن:

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  آیت الله صادق آملی لاریجانی افزود: اکثر مردم از تغییر کاربری و از بین بردن جنگل ها متضرر می شوند، مشکلات اقتصادی و مربوط به اشتغال وجود دارد؛ اما این دلیلی نمی شود تا در زمین های کشاورزی ویلاسازی انجام شود و این امر به مصلحت کشور نیست.

وی اظهارکرد: ما در قوه قضائیه دو جلسه با وزرای متعدد برگزار کردیم و در فکر اصلاح قانون تغییر کاربری اراضی هستیم.
وی با بیان اینکه باید از اول مسئله تغییر کاربری ها جدی گرفته می شد، تاکیدکرد: واقعا حق نیست که یک نوار جنگلی از بین برود تا سود حاصل از ساخت و ساز نصیب عده ای شود و باید توجه داشت که این محیط طبیعی برای نسل های آینده هم باید باقی بماند.

** مردم به خوبی میدانند چه کسانی خدمت و چه افرادی به دنبال حرف غربی ها هستند 
آیت الله آملی لاریجانی در ادامه به تخریب هایی که درعالم سیاست اتفاق می افتد اشاره کرد و بیان داشت: در عالم سیاست می گویند فلان شخص طرفدار ولایت است، پس کمپین راه بینداریم تا او رای نیاورد؛ آن ها خیال می کنند مردم ما به این حرف ها توجه می کنند حال آن که مردم ما می دانند چه کسانی خدمت می کنند و چه کسانی استراحت می کنند و به دنبال حرف غربی ها هستند.
وی تصریح کرد: آمریکایی ها چند روز پیش گفتند همه ایرانی ها تندرو هستند؛ ما افتخار می کنیم اینگونه تندرو باشیم چرا که حرف ما با حرف مردم یکسان است.

** اشتغال و رکود اقتصادی از چالش های کشوراست 
رئیس قوه قضائیه درادامه به وضعیت کشور در فضای پس از برجام اشاره کرد و گفت: کشور ما با چالش هایی مواجه است که بحث اشتغال و رکود اقتصادی از جمله این چالش هاست و مسئولان باید در این زمینه ها به فکر باشند.
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به منابع غنی و خدادادی کشور اظهارکرد: کشور در بحث ذخایز گازی رتبه اول را در سطح جهان دارد. البته به لحاظ فشارها و تحریم ها نگذاشتند کشور آن رشد لازم را داشته باشد که امیدواریم با حضور و مشارکت مردم در صحنه مشکلات به تدریج حل شود.
وی با بیان اینکه مردم درطول ۳۷ سال انواع فشارها و تحریم ها را از سوی دشمنان تجربه کرده اند، گفت: البته باید بپذیرم که مردم ما در برخی موارد اسراف کننده هستند، برای نمونه مصرف انرژی در کشور ما یک مصرف بی رویه است و در کشورهای اروپایی که انرژی گران است مردم در بهره گیری از آن صرفه جویی می کنند. 
وی افزود: ما در این کشور سرمایه های خود را به طور هدر می دهیم که باید به این امر توجه شود.

** تا زمانی که مردم از ارزشهای انقلاب دفاع کنند این کشور بیمه است 
رئیس قوه قضاییه درادامه با اشاره به ضرروت حضور مردم در صحنه بیان داشت: تا زمانی که مردم از ارزش های انقلاب اسلامی دفاع کنند این کشور بیمه است و امیدواریم اصلاحات مادی و دنیوی نیز با تدبیر دولتمردان به سرانجام بهتری برسد.
آیت الله آملی لاریجانی درادامه به بحث نفوذ و قدرت نرم اشاره کرد و افزود: هدف کشورهای غربی از اعمال قدرت نرم این است که کاری کنند که تصمیم گیران یک کشور تصمیم مدنظر آن ها را اتخاذ کنند.
وی ادامه داد: بحث نفوذ و قدرت نرم به راهبرد کشورهای غربی تبدیل شده و آن ها در اتاق های فکرشان روی این موضوع کار می کنند.
رئیس قوه قضائیه در پایان خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم از نفوذ دشمن مصون بمانیم باید به قرآن تمسک کنیم؛ قرآن کلام حق است و آیه آیه آن موجب نورانیت قلب برای مسیر آخرت ما می ‎شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن