شورای شهر

عقب ماندگی ساخت مترو چقدر است؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محسن سرخو در جریان دویست و سی و نهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به لایحه بودجه سال ۹۵ شهرداری تهران، اظهار داشت: بودجه اعم از نقد و غیرنقد به‌عنوان مصارف و درآمدها دیده شود.

وی تصریح کرد: طبق برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تهران می‌بایست سالانه ۳۰ کیلومتر مترو به بهره‌برداری برسانیم که تا پایان سال ۹۴ و با احتساب بهره‌برداری ۲ کیلومتر مهرآباد باز هم ۴۱ کیلومتر مترو مربوط به سال‌های ۹۳ و ۹۴، از برنامه عقب هستیم.

سرخو خاطرنشان کرد: در خصوص اتوبوسرانی نیز تا پایان سال ۹۴، نیاز به ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس معمولی و ۳۰۰ دستگاه اتوبوس برقی داشته‌ایم که این موضوع نیز هنوز محقق نگردیده است.

عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران پیشنهاد داد: مطالبات ۱۴ میلیارد تومانی شهرداری از دولت در این بخش صرف خطوط ۸ و ۹ مترو گردد.

وی همچنین تأکید کرد: برای احداث خطوط ۸ و ۹ مترو حتماً از مشارکت شرکت‌های خارجی استفاده شود و در مقابل آن دولت به تعهدات فروش نفت عمل کند تا از این طریق بخشی از مطالبات دولت به شهرداری تأمین گردد و کسری بودجه و عقب‌ماندگی در دو، سه سال آینده برنامه ۵ ساله دوم شهرداری، جبران شود و در غیراین صورت مجموعه مدیریت شهری تا پایان برنامه ۵ ساله دوم با عقب‌ماندگی ۴۰ الی ۵۰ کیلومتر مترو روبه‌رو خواهد بود.

سرخو همچنین پیشنهاد داد که در ردیف‌های منابع، ردیفی به‌عنوان تسهیلات اضافه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن