ورزشی

تعبیر عجیب زولا از نکونام

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین جانفرانکو زولا، اسطوره باشگاه چلسی چندی پیش به لیگ ستارگان قطر آمد تا هدایت العربی را بر عهده بگیرد.

 

هواداران این تیم قطری که بازیکنان بزرگی همچون اشکان دژاگه را در ترکیب اصلی خود داشتند، امیدوار بودند در فصل جاری لیگ ستارگان قطر، نتایج درخشانی با زولا به دست آورند و حداقل سهمیه لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورند. العربی در نیم فصل نخست نوسان زیادی داشت. این تیم شروع خوبی در لیگ داشت و نشان داد می تواند شانس زیادی برای کسب عنوان قهرمانی داشته باشد اما طولی نکشید که نتایج این تیم بد شد.

 

آسیب دیدگی اشکان دژاگه و غیبت او در چند دیدار، باعث شد تا العربی بسیار بد نتیجه بگیرد و شرایط برای زولا سخت شود. خبرهای زیادی درباره اخراج زولا به گوش رسید. هواداران این تیم حتی از دژاگه که بهترین بازیکن خارجی این تیم بود هم ناراضی بودند و خواستار جذب بازیکنان خارجی بهتری بودند. به هر حال حریف العربی یعنی السد، ژاوی هرناندس را جذب کرده بود و هواداران العربی که هم بسیار زیاد هستند، دوست داشتند بازیکنان بزرگتری را در ترکیب تیم خود داشته باشند.

 

در فصل جابه جایی زمستانی اختلافات زیادی در این باشگاه قطری به وجود آمد. جانفرانکو زولا به جذب جواد نکونام، کاپیتان پیشین تیم ملی فوتبال ایران علاقه زیادی نشان داد. این در حالی بود که هواداران و مدیر ورزشی این باشگاه قطری، مخالف چنین تصمیمی بودند. آنها بر این باور بودند که نکونام دوران پایانی فوتبالش را پشت سر می‌گذارد و نباید او را جذب کرد اما زولا روی تصمیمش اصرار ورزید و در نهایت هم نکونام به العربی پیوست؛ هرچند آل شافی، مدیر ورزشی این باشگاه در واکنش به جذب نکونام استعفا کرد و هواداران هم ناراحت شدند.

 

نکونام اما عملکرد خیره کننده ای در العربی داشته و در سه بازی که برای این تیم به میدان رفته، از بهترین بازیکنان میدان بوده است. العربی با نکونام سه بازی انجام داده و هفت امتیاز به دست آورده است. جالب اینکه در دو پیروزی پیاپی العربی، نکونام بیشترین نمره را به خود اختصاص داده و از بهترین های میدان بوده است. همین هم باعث شد تا رسانه های قطری به ستایش از او بپردازند و از این بازیکن ایرانی به عنوان یکی از بهترین خریدهای فصل جابجایی زمستانی سخن به میان آورند.

 

سران باشگاه العربی هم از عملکرد نکونام بسیار راضی هستند و او را خرید خوبی می دانند. دکتر احمد العبادی، مدیر کل باشگاه العربی در گفت و گویی که با روزنامه الرای قطر داشت به ستایش از نکونام پرداخت و توصیف جالبی را درباره او به کار برد.

 

او گفت: «وقتی نکونام را جذب کردیم، به خاطر سن بالایی که داشت با انتقادهای زیادی روبرو شدیم اما جواد، توانایی های خود را ثابت کرد. او اکنون دماسنج العربی شده است تا جایی که به خوبی می داند تیم به دفاع نیاز دارد یا حمله. او آهنگ بازی را به خوبی تشخیص می دهد. زمانی که نیاز به حفظ توپ باشد، زمانی که نیاز به سرعت دادن باشد، زمانی که نیاز به حمله باشد و یا به کارهای دفاعی، نکونام بسیار خوب کار می کند.»

 

العبادی ادامه داد: «نکونام نشان داد که خرید بسیار خوبی برای العربی بود و جواب منتقدان را با بازی‌های درخشانش داده است. جواد ثابت کرد چرا زولا اصرار داشت او را جذب کنیم. نکونام بازیکن بسیار باتجربه ای است و در آینده می تواند کمک بسیار زیادی به العربی کند.»

 

العربی با پیروزی برابر لخویا به رده چهارم جدول رده بندی صعود کرده است و این شانس را دارد که سهمیه لیگ قهرمانان آسیا برای فصل آینده را به دست آورد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن