مدیریت شهری

کسانی را انتخاب کنیم که استکبار ستیز و خدمتگزار مردم باشند

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمدباقر قالیباف در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در اهواز با بیان این‌که ۲۲ بهمن تجدید بیعت با امام(ره) و شهدا است، اظهار کرد: اگر بخواهیم رفتار دشمنان را بررسی کنیم دشمن در پیش از انقلاب با سه روش در راه مبارزه با انقلاب حرکت کرد. نخستین رفتار آن‌ها در پیش از انقلاب به سوی تطمیع مردم و مبارزین بود. زمانی که رژیم شاه فشار مردم و مبارزه را در مقابل خود دید و مشاهده کرد که مردم، طاغوت را مورد هدف قرار داده‌اند، به سمتی رفت که با مردم کنار بیاید، آن‌ها را تطمیع کرد، دولت‌ها را عوض کرد و قول‌ها و تعهداتی داد.

وی افزود: رژیم پهلوی با روش‌های مختلف پیش رفت اما امام (ره) و مردم دست از مبارزه بر نداشتند زیرا با تمام وجود درک کرده‌اند که روحیه مبارزه با استکبار جهانی و استبداد داخلی باید وجود داشته باشد و این تصمیم را گرفته بودند که این رژیم باید برکنار شود و هرگز تطمیع‌ها را نپذیرفته بودند و مسیر انقلاب را طی کردند.

شهردار تهران تصریح کرد: ملت ایران زمانی به پیروزی رسید که جهان، دوقطبی بود و هیچ کشوری نبود که تحت سلطه شوروی یا آمریکا نباشد. شعار نه شرقی و نه غربی مبارزات در پیش از انقلاب نشان داد که اسلام بدون اتکاء به شرق و غرب برای مبارزه با استبداد و استکبار به میدان آمده و پیروز شده است.

قالیباف با بیان این‌که روش دوم دشمنان تهدید بود، گفت: پس از انقلاب ترورها شروع شد و همه مشاهده کردیم که منافقان چگونه به مردم و مسئولان هجوم بردند. این تهدیدها موثر نشد و اوج این روش دشمن آغاز جنگ بود که افتخاری بزرگ برای ملت ما است و پرچمدار این افتخار خوزستان است که از این جنگ نابرابر به پیروزی رسید. امروز برکت دفاع مقدس را در منطقه و امنیت کشور مشاهده می‌کنیم.

وی با بیان این‌که دشمن هرگز از مبارزه با انقلاب دست برنخواهد داشت، خاطرنشان کرد: روش دیگر دشمن تردید و تحریف در جامعه اسلامی است و امروز این خطر پیش روی مردم در نظام مقدس ما است. دشمن در دهه ۷۰ و پس از دفاع مقدس، با تهاجم فرهنگی و تغییر هویت جوانان تهاجم خود را آغاز کردند و بارها مقام معظم رهبری با ادبیات مختلف بر اهمیت مقابله با تهاجم فرهنگی تأکید کرده‌اند.

شهردار تهران ادامه داد: دشمنان شبکه‌های رسانه‌ای و تبلیغاتی بسیاری از جمله ده‌ها شبکه فارسی زبان، عربی و انگلیسی زبان راه‌اندازی کردند و هجمه‌های تبلیغاتی علیه ملت را همچنان انجام می‌دهند و آنقدر گستاخ هستند که می‌خواهند رژیم پهلوی که رژیمی جلاد و بی‌عرضه بود را درافکار جوانان تطهیر کنند. از سوی دیگر تلاش می‌کنند که زحمات انقلاب، نتایج مثبت، پیشرفت‌های علمی، پزشکی، دفاعی، صنعتی و افتخارات ملت را در نزد مردم تقلیل و در مقابل مشکلات را بزرگ جلوه دهند.

قالیباف با بیان این‌که دشمنان به دنبال افزایش اختلافات در جامعه هستند، گفت: دشمن می‌خواهد که ملت به‌ویژه جوانان را به آینده ناامید کند. نظام سلطه می‌خواهد خود را خیرخواه ملت نشان دهد. در تاریخ معاصر دست آمریکا را در تمام جنایت‌ها علیه ملت خود می‌بینیم و دست آن‌ها آلوده به خون ملت است. امروز آمریکا و انگلیس تلاش دارند که خود را خیرخواه ملت نشان دهند.

دشمنی آمریکا با ما هرگز پایان نخواهد یافت

وی اظهار کرد: دشمن به دنبال آن است که در ذهن و باورهای ما تردید ایجاد کند و هدف اول آن‌ها مسئولان نظام است و می‌خواهند از این طریق فشار وارد کنند. استقلال کشور، ملت و جامعه اسلامی، قدرت سیاسی و این نظام مقدس که بر اساس نظام ولایی مستقر شده است، از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است. این انقلاب بر چهار رکن اساسی استقلال، اسلامیت، جمهوریت و آزادی استوار شده و به آن معنی بخشیده است.

شهردار تهران با بیان این‌که همه تلاش آمریکا بر این است که روحیه مبارزه با استکبار را از ما بگیرد، افزود: اگر دشمن موفق شود روحیه مبارزه با استکبار را از مسئولان و مردم بگیرد استقلال، جمهوریت، اسلامیت و آزادی را از ما خواهد گرفت و این مرز انقلاب و ضد انقلاب است. هرگز دشمنی آمریکا با ما پایان نخواهد یافت. اگر امروز موضوع هسته‌ای تمام شد، روز دیگر موضوع موشک‌ها را مطرح می‌کند و یا در روز دیگری با مسئله حقوق بشر جلو می‌آید که تمام این‌ها بهانه است.

قالیباف با اشاره به این‌که آمریکا می‌خواهد ما هویت خود را تغییر دهیم، گفت: حرف آخر آمریکا این است که از مبارزه با آن دست برداریم و هویت خود را تغییر دهیم. موضع ما عزت جامعه اسلامی و دفاع از مظلومان و احیاء مجدد اسلام در جامعه اسلامی است و باید تلاش کنیم که این روحیه را تقویت کنیم.

وی با بیان این‌که این مبارزه عرصه‌های مختلفی دارد، عنوان کرد: یکی از عرضه‌های مبارزه با استکبار جهانی در عرصه‌های بین‌المللی دفاع از کشورهای منطقه است. ما هم از مردم مظلوم منطقه و هم از امنیت ملی خود دفاع می‌کنیم. اگر امروز در مرز جولان در جنوب سوریه نبودیم، صهیونیست‌ها در مرز کشور ما به سراغ ما می ‌آمدند. آنان که شعار نه غزه و نه لبنان، جانم فدای ایران را در سال ۸۸ داده‌اند، می‌بینیم که امروز این شعار یک شعار آمریکایی به تمام معناست.

شهردار تهران اظهار کرد: این‌که به کشورهای مسلمان توجه نداشته باشیم یعنی اسلامیت را قبول نداریم. اگر به مسلمانان ظلم شود و ما کاری نداشته باشیم این با فرهنگ ما سازگار نیست. شعار نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران در خط آمریکا بود و باید این خط‌ها را بشناسیم.

نباید به معیشت مردم نگاه سیاسی کرد

قالیباف گفت: در عرصه داخلی برای مبارزه با استکبار باید بیکاری جوانان، فقر، نابرابری و بی‌عدالتی در جامعه و مشکلات اقتصادی را از بین برد. این مشکلات بستر تحقق خواسته‌های دشمن است و خطری برای ماست و ما باید مشکلات اقتصادی را حل کنیم. همان‌گونه که برجام به نتیجه رسید، نیازمند برجام اقتصادی برای حل مشکلات معیشتی هستیم تا در زندگی مردم تجلی پیدا کند. حل نشدن مشکلات، آب ریختن در آسیاب دشمن و بستری برای آن‌ها خواهد بود.

وی با بیان این‌که حل مشکلات امروز یک ضرورت ملی است، عنوان کرد: تمام گروه‌های سیاسی باید بدانند که حل مشکلات اقتصادی باید مانند موضوع هسته‌ای باشد. نباید به معیشت مردم نگاه سیاسی کرد و همه با اتحاد و با رویکرد اقتصاد مقاومتی این مشکلات را حل کنیم و فقر و آسیب‌های اجتماعی را از جامعه دور کنیم و این بزرگترین مجاهدت است.

شهردار تهران عنوان کرد: دشمنان اگر می‌خواهند بدانند که ملت برای حل مشکلات اقتصادی تن به ذلت می‌دهند و دست از مبارزه بر می‌دارند، بدانند که ملت همواره نشان داده که هرگز تسلیم استکبار نخواهد شد و برای تحقق کامل این مبارزه با تلاش مضاعف باید نشان دهیم که با حرکت به سمت باورهای انقلاب، می‌توانیم بهترین جامعه و بهترین کشور را داشته باشیم.

قالیباف با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: جمهوریت و مردم‌سالاری دینی از موارد بسیار مهم کشور است. انتخابات خبرگان بسیار مهم، کلیدی و حیاتی است. انتخاباتی است که مسائل بسیار خاص و شئونات خاص خود را دارد و تداوم نظام و اسلامیت آن این مجلس است.

وی اظهار کرد: مجلس شورای اسلامی نیز برای حل مشکلات نقش بسیار مهمی دارد؛ نخستین شرط حل مشکلات حضور تمام مردم پای صندوق انتخابات و شرط دوم انتخاب با دقت است. باید کسانی را انتخاب کنیم که روحیه اسکتبارستیزی و خدمت داشته باشند تا بتوانند وظیفه خدمت به مردم را به درستی انجام دهند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن