سیاسی

شمارش معکوس برای اعلام صلاحیت‌های انتخابات مجلس

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سیامک ره‌پیک ضمن تشریح آخرین وضعیت بررسی صلاحیت‌ها و همچنین روند تبلیغات کاندیداهای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان اظهار کرد: کاندیداهای تایید صلاحیت شده خبرگان می‌توانند از ۲۲ بهمن تبلیغات خود را با رعایت حدودی که در قانون مطرح شده است، آغاز کنند.

 

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات درباره‌ بررسی به اعتراض کاندیداهای مجلس که صلاحیت‌شان تایید نشده بود،‌ گفت: بعد از بررسی اولیه‌ای که در شورای نگهبان صورت گرفت چند کار انجام شد. ابتدا رسیدگی به اعتراضات کسانی بود که قبل از بررسی شورای نگهبان، عدم تایید صلاحیت آنها محرز شده بود.

 

وی ادامه داد: سپس تعداد کمی حدود ۱۴۷ نفر کسانی بودند که صلاحیت‌شان در مراحل قبل مورد تایید قرار گرفته بود اما در شورای نگهبان بنا بر اطلاعات جدید صلاحیت‌شان رد شده بود. این ۱۴۷ نفر کسانی هستند که بعد از مرحله رسیدگی شورای نگهبان می‌توانستند اعتراض کنند.

 

سخنگوی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات تاکید کرد: اکنون در مرحله بررسی این افراد هستیم، البته پرونده‌ها آماده شده و در اولین فرصت ممکن نتیجه اعلام می‌شود.

 

وی اظهار کرد: بنابراین کسانی که تایید صلاحیت می‌شوند و به طور کلی مجموع کاندیداهای تایید صلاحیت شده مجلس می‌توانند تا یک هفته قبل از اخذ رای تبلیغات خود را انجام داده و مطابق قوانین انتخاباتی مجاز هستند دیدگاهها و شایستگی‌های خود را اعلام کنند تا مردم هم بتوانند انتخاب خود را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن