اجتماعی و فرهنگی

اتهام ضرب و جرح و سرقت به شهرداری!

مامورانی که پیش از این نیز در برخورد با خریدار ضایعاتی و فرد لبو فروش پا را فراتر از اختیارات خود گذاشته بودند و اقداماتی را داشتند که به شدت از سوی شهردار تهران محکوم شد. اما این بار عمق فاجعه به مراتب بیشتر از اتفاقات گذشته است و حمله شبانه ماموران منتصب به شهرداری باعث مصدومیت جدی چندین کارگر و تخریب چندین خودرو و اماکن موجود در کارواش شده است.

 

این اتفاقات در حالی رخ داده که کارگران کارواش و برخی مسئولان مسجد مجاور که بر سر زمین کارواش با شهرداری اختلاف دارند، مدعی حمله ماموران شهرداری هستند و حتی اتهاماتی از جمله سرقت برخی لوازم خودروهای داخل کارواش را نیز به ماموران شهرداری وارد کرده اند. اگرچه فیلم موجود در دوربین های مداربسته محل کارواش نیز گواه بر این است که ماموران شهرداری این حمله شبانه به کارواش را رقم زده اند، اما اینکه این اقدام با چه پیش زمینه ای صورت گرفته و صحت و سقم اتهامات وارده از جمله سرقت برخی اموال، واضح و روشن نیست و ابهامات زیادی را برای این پرونده عجیب و غریب بجا گذاشته است.

 

ابهامات اتفاقات مربوط به این پرونده و صحت و سقم ادعاهای مطرح شده در این فیلم مانع این شده که اعضای شورای شهر تهران نیز بتوانند اظهار نظر درست و دقیقی در این خصوص داشته باشند. از جمله مجتبی شاکری و پرویز سروری که در پاسخ به تماس خبرنگار شوراآنلاین مدعی شدند که تا اعلام نظر مسئولان شهرداری و روشن شدن این پرونده نمی توانند اظهار نظری در این خصوص انجام دهند.

 

بعد از انتشار فیلم حمله به کارواش، جدا از موضع گیری هایی که صورت گرفت، این شائبه را نیز بوجود آورد که این اتفاق با اهداف سیاسی و جهت تخریب وجهه شهرداری و یا شخص قالیباف، طراحی و صورت گرفته باشد. چرا که محمد باقر قالیباف این روزها سعی کرده چندان حمایتی از جریان های سیاسی رقیب در انتخابات مجلس نداشته باشد و بیشتر تمرکز خودش را معطوف به امورات شهرداری کند و شاید همین مسئله باعث به نوعی تسویه حساب شخصی با شخص اول شهرداری شده باشد.

 

بدون شک سکوت مسئولان شهرداری تهران در قبال این اتفاق و عدم ارائه حتی کوچکترین توضیحی در خصوص تایید یا تکذیب این فیلم و اخبار مربوط، به این ابهامات دامن زده و آبروی مجموعه بزرگی چون شهرداری تهران را به مخاطره انداخته که حالا با اتهاماتی چون قمه کشی، ضرب و جرح و حتی سرقت مواجه شده است! قطعا ادامه سکوت شهرداری تهران علاوه بر اینکه دامنه حواشی، گمانه زنی و اتهامات را بیشتر از  قبل می کند، باعث کمرنگ شدن اعتماد مردم که اصلی ترین سرمایه هر مجموعه ای است، خواهد شد.

 

به نظر می رسد محمد باقر قالیباف که در اتفاقات مشابه قبلی جانب انصاف را کاملا رعایت کرد و اقدام ماموران شهرداری را محکوم کرد، اینبار نیز باید در کمترین زمان ممکن سکوت خودش را بشکند و برای دفاع از حیثیت خودش و شهرداری تهران، ضمن شفاف سازی اتفاقات رخ داده، نسبت به برخورد قاطع با عوامل این اقدام ناشایست اقدام کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن