شورای شهر

گلایه تندگویان نسبت به بی توجهی مجلسی ها به تذکرات شورا

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمدمهدی تندگویان در مورد آخرین وضعیت ساختمان جدید مجلس شورای اسلامی که نمای تمام شیشه دارد با بیان اینکه مهدی چمران رئیس شورای شهر پیگیر این موضوع است گفت: مجلس نهاد فرادستی شوراست و به تذکرات بها نداده است.

 

وی با بیان اینکه عدم توجه به ضوابط نما مشکلی است که مدیریت شهری با ساختمان نهادهای دولتی و فرادستی دارد افزود: با اینکه کمیته نما در مناطق فعال هستند اما هیچ کدام از ساختمانی‌های دولتی و … مقررات را رعایت نکرده و از قوانین تبعیت نمی‌کنند و از آنجایی که این ساختمان‌های دولتی عمدتا مالکیتشان تغییر نمی‌کند و نیازی به اخذ پایانکار ندارند، برایشان مهم نیست که مقررات را رعایت کنند. چراکه نمی‌خواهند املاک خود را بفروشند.

 

تندگویان افزود: تنها اقدامی که شهرداری تهران می‌تواند در مورد بی توجهی سازمان‌های فرادستی انجام دهد؛ نظارت و عدم ارائه پایانکار است و در عمل نیز شهرداری به بسیاری از ساختمان‌ها پایان کار نداده و نمی‌دهد.

 

 

سخنگوی کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران افزود: به عنوان نمونه در حال حاضر معضل ما بیمارستان‌ها هستند؛ چراکه عمدتا در زمین‌های اوقافی ساخته شده و به فروش نمی‌رسند و برهمین اساس نیاز به پایانکار ندارند و نه تنها قوانین را رعایت نمی‌کنند بلکه با هر فرمی ساختمان را می‌سازند و پایانکار نیز اخذ نمی‌کنند.

 

وی در مورد سرانجام این وضعیت گفت: راه حلی نیز برای حل این موضوع نداریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن