سیاسی

نگرانی‌هایی در رابطه با نقض حقوق بشر در غرب داریم

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی که برای شرکت در اجلاس بین المللی کمک به سوریه در لندن به سر می برد طی سخنانی در یک نشست در محل پارلمان انگلیس اضافه کرد: نگرانی هایی در رابطه با نقض حقوق بشر در غرب به ویژه در ارتباط با پدیده اسلام هراسی و اعمال تبعیض در زمینه حقوق مسلمانان و اقلیت های گروهی و قومی داریم.

وی با ابراز تاسف از اینکه دولت های غربی به دلیل روابط تجاری و منافع حاصله از فروش سلاح به برخی کشورهای منطقه، نقض حقوق بشر در این کشورها را نادیده می گیرند تصریح کرد: در حادثه منا، کمترین قصور دولت عربستان اهمال و نادیده گرفتن مسئولیت های ذاتی خود در قبال حجاج به ویژه حجاج ایرانی بوده است، با وجود این ما در برابر این اهمال که منجر به کشته شدن صدها ایرانی شد، رابطه را قطع نکردیم.

به گفته ظریف، در حادثه سفارت عربستان که هیچ تبعه سعودی کمترین صدمه ای ندید، ایران اقدامات لازم برای برخورد با خاطیان را اتخاذ کردیم، اما آنها با بهانه جویی رابطه را قطع کردند.

وزیر امور خارجه، دولت عربستان را مانع عمده در مسیر پیشبرد راهکارهای سیاسی برای بازگرداندن صلح و ثبات به منطقه دانست و در پایان تاکید کرد که ایران آمادگی دارد تا با کشورهای منطقه برای تامین صلح و ثبات و آرامش همکاری سازنده داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن