اجتماعی و فرهنگی

آموزش مهارتی به ۷۰ هزار دانش‌آموز خارج از آموزش و پرورش

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش امروز در آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی با وزارت آموزش و پرورش که در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد، در سخنانی اظهار داشت: یکی از سیاست‌هایی که وزیر آموزش و پرورش اعلام کرده‌ است، سیاست مشارکت و هم‌افزایی بین ظرفیت‌های ملی برای تحقق اهداف دولت است.

وی ادامه داد: امضای این تفاهم‌نامه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و جایگاه ویژه‌ای دارد و به لحاظ آموزشی منجر به مهارت هم در آموزش و پرورش و هم در دانشگاه علمی ـ‌کاربردی می‌شود.

زرافشان افزود: رهبر معظم انقلاب سیاست‌های ابلاغی در خصوص اقتصاد مقاومتی و اشتغال اعلام کردند و در تنظیم سیاست‌های برنامه ششم نیز تأکید ایشان بر توسعه آموزش‌های مهارتی است.

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: کارگروهی مشترکی با دانشگاه جامع علمی ـ کاربردی برای توسعه آموزش‌های مهارتی در دفتر وزارتی تشکیل شد و ظرفیت‌ها و تعداد رشته‌ها مبادله شد و قرار شد کارگروه مشترکی تشکیل شود و محور تفاهم‌نامه تنظیم شود.

وی تصریح کرد: این تفاهم‌نامه در شرایطی منعقد می‌‌شود که دوره متوسطه ما در آستانه یک تحول قرار دارد یعنی در ساختار فعلی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای یک دوره دو ساله است که در برنامه پیش رو، این دوره به دوره سه ساله تبدیل می‌شود و دانش‌آموزان این رشته یک سال بیش‌تر آموزش می‌بینند.

زرافشان تأکید کرد: علاوه‌ بر ظرفیت‌های دانشگاه جامع، در حال حاضر بیش از ۷۰ هزار نفر از دانش‌آموزان ما بیرون از آموزش و پرورش، آموزش‌های مهارتی می‌بینند و به 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن