اجتماعی و فرهنگی

تشکر تلگرامی وزیر بهداشت چه بود؟

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حسن قاضی‌زاده هاشمی در کانال تلگرامی خود نوشت:

 

امروز توفیق داشتم در آیین رونمایی از مجموعه کتاب‌های «حقوق و زندگی» تالیف دکتر محسن اسماعیلی، عضو حقوقدان شورای نگهبان شرکت کنم. در این مراسم که با حضور شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی کشور و به همت کتابخانه ملی برگزار گردید، قرعه به نام من نیز زده شد تا چند جمله‌ای صحبت کنم.

 

ابتدا از شورای نگهبان به خاطر اینکه مقدمات ورود یک مکلا به مجلس خبرگان رهبری را فراهم کردند تشکر کردم؛ چراکه باور دارم حضور افرادی مانند دکتر محسن اسماعیلی که مخلص و عالم هستند و کارکردی ملی دارند، به‌ویژه در این دوران به شدت مغتنم است.

 

خداوند متعال به برخی افراد حکومت بر قلب‌ها را عنایت کرده و آقای اسماعیلی از جمله این افراد هستند. در آن مکان شریف (کتابخانه ملی) آرزو کردم که روزی بتوانیم در مورد سرانه کتابخوانی در کشورمان با افتخار سخن بگوییم و در ارتباط با موضوع جلسه نیز گفتم: امیدوارم مسئولان همراه با آگاهی از آراء و نظرات حقوق شهروندی، به این حقوق پایبند باشند.

 

همچنین به مناسبت آغاز دهه مبارک فجر و ایام پیروزی انقلاب اسلامی یادی از دو معلم بزرگ انقلاب و نویسنده معاصرکردم؛ مرحوم دکتر علی شریعتی و استاد شهید علامه مرتضی مطهری. بخشی از مصاحبه شهید مطهری در دوران انقلاب، که دو هفته قبل از شهادتش انجام شده بود را نقل کردم.

 

شهید مطهری طی آن مصاحبه وقتی درباره آفت‌های انقلاب مورد سؤال قرار گرفتند، فرمودند: یکی از آفت‌ها این است که وقتی دوران سختی تمام شد، افراد و گروه‌های فرصت‌طلب در صفوف انقلابیون نفوذ می‌کنند و تندتر از همه شعار می‌دهند؛ چنانکه داد و فریادشان صدای انقلابیون واقعی را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. آفت دیگری که شهید مطهری به آن اشاره کرد وجود هوا و هوس، ناخالصی و رخت بربستن روحیه انقلابی از مدیران انقلاب است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن