مدیریت شهری

پیام تبریک شهردار تهران به مناسبت تولد عیسی مسیح(ع)

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  پیام شهردار تهران بدین شرح است:

 

«تلألو چراغ دین

 

آغاز سال نو میلادی و تولد پیامبر رحمت و رأفت، عیسی مسیح(ع) را به جهانیان و به خصوص هم‌وطنان عزیز مسیحی تبریک می‌گویم. مسیح (ع) کلمه‌الله و مبشر صلح و آشتی بود و پیام او هیچ گاه رنگ کهنگی نمی‌پذیرد.

 

پیام الهی ادیان نشان دادن جهت راستین زندگی و رهانیدن آدمی از جهل و بیداد و خشونت است، ادیان الهی با هدف رستگاری انسان آمده اند تا با کاستن از اختلافات و تکیه بر اشتراکات اخلاقی و انسانی، سعادت و نیک فرجامی از زیست زمینی‌مان آغاز گردد.

 

اما شکل‌گیری یک اراده واحد جهانی برای تحقق صلح، عدالت و تعالی بشری بر پایه پیام مشترک ادیان الهی نیازمند جان‌های مصلح و عادلی است که محبت به خدا، جهان و انسان در عمق شان سرشته باشد و خودپرستی‌ها و منفعت‌طلبی‌ها را کنار گذاشته باشند.

 

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، مقارنت تولد دو منبع نور و رحمت، مسیح (ع) و محمد (ص) را در آغاز سال نو میلادی به فال نیک می گیریم. تاریخ ما، مفتخر به همزیستی مسالمت‌آمیز ادیان، خصوصا پیروان عیسی مسیح (ع) است. بسط چنین تجارب مسالمت‌جویانه و مبتنی بر احترام متقابل می‌تواند نجاتگر انسان از باتلاق خشونت و چراغ هدایت به سرزمین صلح و آرامش و به زیستن باشد. امیدوارم چنین فرصت فرخنده‌ای سبب نزدیکی بیشتر دل‌ها و اندیشه‌های ما برای ایجاد همزیستی بهتر دنیوی و سعادت اخروی باشد.»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن