مدیریت شهری

تعطیلی کارخانه‌های شن و ماسه تهران رسما اعلام نشده است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  درحالیکه رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران مدعی شد که تعطیلی فعالیت کارخانه‌های شن و ماسه منطقه ۱۸ شهرداری تهران در ۳۰ شهریورماه براساس آرای قطعی کمیسیون بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری را کسب کرده است و اجرای این موضوع به فرماندار تهران اعلام شده است، محمدرضا مس‌فروش – رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران – از این موضوع اظهار بی‌اطلاعی و تاکید کرد که موضوعی به صورت رسمی به این سازمان اعلام نشده است.

 

مس‌فروش در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که از این قضیه که بحثی درباره‌ معادن منطقه ۱۸ تهران وجود داشته به صورت غیررسمی مطلع شده‌ام، اظهار کرد: این معادن مثل سایر فعالیت‌های کشور براساس ضوابط قانونی به افرادی واگذار می‌شود که پس از اخذ پروانه بهره‌برداری و حقوق مکتسبه می‌توانند در آنجا فعالیت کنند.

 

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با بیان این‌که هرگونه آغاز یا اتمام فعالیت معادن تهران فقط براساس قوانین و ضوابط قانون معادن امکان‌پذیر است، گفت: اگر قانونی وضع شود یا معدنی به صورت غیرمجاز اقدام به انجام فعالیت کند هم مراجع قضایی و هم متولیان آن معدن می‌توانند نسبت به توقف فعالیتش پیگیر باشند.

 

مس‌فروش درباره این‌که این موضوع مربوط به معادن مجوز‌دار منطقه ۱۸ تهران است، ادامه داد: معادن مجوزدار براساس مجوزی که دریافت کرده‌اند فعالیت می‌کنند و اگر تخطی و تخلفی داشته باشند به آن رسیدگی می‌کنیم؛ بنابراین این موضوع به‌طور کامل باید مشخص شود تا بدانیم منظور شورای شهر کدام معادن و شرکت های شن و ماسه تهران است.

 

وی با بیان این‌که بعضا گزارشاتی مبنی بر برداشت غیرمجاز برای سازمان صنعت، معدن و تجارت ارسال می‌شود، بیان کرد: در صورت مشاهده چنین مواردی بلافاصله با اعزام کارشناس به بررسی ابعاد موضوع می‌پردازیم و اگر فعالیت مربوطه مجوز نداشته باشد آن را صورت جلسه و پیگیری می‌کنیم.

 

این در حالی است که بحث آلاینده بودن معادن شن و ماسه شهر تهران این روزها بیش از پیش داغ شده و در عین حال معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران معتقد است که با توجه به آب‌پاشی‌های مکرر و به موقع میزان آلایندگی معادن و شرکت‌های شن و ماسه تهران در ایجاد آلودگی در شهر سهم بسیار کمی دارند.

 

 

از سوی دیگر معدنکاران غرب تهران نیز اعلام آمادگی کردند که دستگاه سنجش آلودگی هوا در منطقه شهر قدس نصب شود و در صورتی که در زمان آلودگی تهران میزان آلودگی این منطقه بیش از سایر نقاط شهر باشد، تمامی مسئولیت‌ها را به عهده خواهند گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن