شورای شهر

بلاتکلیفی ۱۷ هزار تاکسی فرسوده

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین رحمت‌الله حافظی درباره آلودگی هوای شهر تهران اظهار داشت: باید با استفاده از استانداردهای بین‌المللی شاخص‌های آلودگی هوا تصمیم‌گیری کرد.

وی گفت: در حال حاضر ما در آلودگی هوا از استانداردهای ملی تبعیت می‌کنیم که مقداری از استانداردهای بین‌المللی ضعیف‌تر است.

حافظی خاطرنشان کرد: در روز چهارشنبه هفته گذشته بالاترین شاخصی که در سطح شهر تهران توسط ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا، نشان داده شد، عدد ۱۷۰ بود و میانگین ایستگاه‌ها عدد ۱۴۰ را نشان می‌داد. اگر استانداردهای جهانی مبنا باشد، بالاترین عددی که توسط ایستگاه‌ها نشان داده می‌شود، مبنای تصمیم‌گیری قرار داده خواهد شد و براین اساس عدد ۱۷۰ برای شاخص‌ آلودگی هوا برای تمامی گروه‌ها ناسالم است و بایست مدارس و حتی ادارات نیز تعطیل می‌شد.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران گفت: اگر استاندارد ما میانگین آلودگی هوا باشد، شاخص زیر ۱۵۰ برای گروه‌های حساس تنها تهدیدکننده است.

حافظی افزود: استانداردهای مرتبط با سلامت مردم را به استانداردهای بین‌المللی تبدیل کنید که سلامت مردم نیز تضمین شود.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران اظهار داشت: بنده به مسئولان ذی‌ربط هشدار می‌دهم اگر برای سلامت مردم ارزش قائل نیستید، برای سلامت خود و خانواده‌تان ارزش قائل شوید و قبل از آنکه خانه‌نشین شوید، سلامت مردم را جدی بگیرید و اقداماتی سلامت‌محور انجام دهید.

وی درباره وضعیت بنزین‌ و گازوئیل مصرفی در شهر تهران نیز اظهار داشت: براساس آنالیزهایی که در اختیار ما قرار گرفته است، کیفیت بنزین آنچه که در حال حاضر استفاده می‌شود، نسبت به گذشته بهتر شده و میزان گوگرد در گازوئیل‌ها نیز کم‌تر شده است.

حافظی بیان داشت: هنوز نصب دوده برای خودروهای دیزلی که بیش از ۱۰ هزار سرویس در شبانه‌روز برای خروج و ورود مصالح ساختمانی انجام می‌دهند، عملیاتی نشده است.

وی گفت: موتورسیکلت‌های کاربراتوری در شهر تهران بسیار زیاد است. محیط زیست و سازمان صنایع باید در این خصوص اقدامی انجام دهند تا از موتورسیکلت‌های انژکتوری استفاده شود.

حافظی گفت: ۱۷ هزار تاکسی فرسوده در سطح شهر تهران موجود است که به واسطه اختلافات مابین ستاد سوخت و ایران‌خودرو بلاتکلیف مانده‌اند.

رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران افزود: دولت به تعهدات خود در خصوص ناوگان حمل‌ونقل عمومی شهر تهران عمل نکرده است و در ۶ سال گذشته، حتی یک دستگاه اتوبوس نیز به ناوگان اتوبوسرانی تزریق نشده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن