شورای شهر

بنزین یورو ۴ کمکی نکرد/دولت به فکر بحران آلودگی هوای تهران باشد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین ابوالفضل قناعتی با اشاره به اینکه بایستی مدیریت متمرکز و یکپارچه شهری ایجاد شود، اظهار داشت: در صورتی این امر محقق شود یک نفر مسئولیت ترافیک و آلودگی هوا را به عهده خواهد داشت.

وی با اشاره به پیشنهاد شهرداری تهران مبنی بر تمرکز مدیریت یکپارچه در شهرداری گفت: آقای قالیباف تجارب زیادی در این حوزه دارند و به نظر می‌رسد این موضوع می‌تواند بسیاری از مشکلات و بحران‌ها را مرتفع کند.

قناعتی گفت: ایده‌ای که شخص شهردار مطرح کرده قابل قبول است و به نظر می‌رسد دولت می‌بایستی وظایف و اختیارات خود را در کلان‌شهرها و به ویژه در تهران به شهرداران انتقال دهد.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران  با اشاره به جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌ها و نهادها در کاهش آلودگی هوا و ترافیک گفت: هر سازمان و دستگاهی براساس برنامه‌های خود تصمیماتی می‌گیرد و گاه این تصمیمات باعث ضربه زدن به شهر و شهروندان می‌شود.

وی همچنین به بنزین یورو ۴ هدیه دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: این بنزین نیز کاری از پیش نبرد و ما شاهد عدم هماهنگی بین سازمان‌ها و دستگاه‌ها هستیم و پیشنهاد می‌شود که کانون تصمیم‌گیری به عهده یک دستگاه و سازمان باشد.

قناعتی در پایان با بیان این جمله که هوای تهران آلوده و بحرانی است، گفت: دولت می‌بایستی در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا