اجتماعی و فرهنگی

نام نویسی اینترنتی کاروان های حج تمتع

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در نشست شورای برنامه ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری که به ریاست حجت الاسلام قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت تشکیل شد درخصوص اولویت های ثبت نام از ودیعه‌گذاران حج تمتع تبادل نظر به عمل آمد و مقرر شد ثبت‌نام در کاروان ها از ۲۳ تا ۲۵ بهمن ماه به صورت اینترنتی انجام شود.

دراین نشست که با حضور سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت و دیگر مسئولان این دو حوزه برگزار شد، سرپرست حجاج ایرانی تاکید کرد با استفاده از تجربیات سال های گذشته راهکارها و تدابیری که ثبت نام متقاضیان را تسهیل نماید بکارگرفته شود.

نحوه ارائه اطلاعات به زائران از زمان ثبت نام، توجه هرچه بیشتر به فعالیت های فرهنگی و تغییرات اعمال شده در جذب عوامل از دیگر محورهای مورد بحث دراین جلسه بود و نماینده ولی فقیه ارائه برنامه زمان بندی شده در بخش های مختلف و توجه به رفع مشکلات را ضروری خواند.

دراین نشست رئیس سازمان حج و زیارت و چند تن از مدیران این حوزه درخصوص تشکیل هفت گروه کارشناسی برای آسیب شناسی درحوزه حج، اقدامات صورت گرفته در بخش اسکان و استفاده از ظرفیت های جدید در این بخش در مکه مکرمه، پیش بینی های صورت گرفته برای حوزه امداد و اعزام کادر پزشکی گزارش داد.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر ضمن تقدیر از این اقدامات گفت: تلاش های فراوانی برای رفع مشکلات و ارتقاء کیفیت صورت گرفته است اما درعین حال باید تلاش کنیم تا فرصت ها از دست نرود و هرکاری در زمان خود انجام شود و از تاخیر یا تکرار نقایص و آسیب ها جلوگیری کنیم.

وی تاکید کرد: مدیران مجموعه ها و کاروان ها باید درچارچوب دستورالعمل های بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت عمل کرده و مدیر و روحانی کاروان نیز در مسئولیت ها و وظایف یکدیگر دخالت نکنند.

دراین نشست همچنین درباره سفر آینده رئیس سازمان حج و زیارت و دست اندرکاران ذی ربط به عربستان برای گفتگو با طرف های سعودی درباره رویکرد و مطالبات این سازمان در حج سال آینده و نحوه فعال شدن دستگاههای مختلف برای پیگیری حقوق جان باختگان و مصدومان حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام و فاجعه منا تبادل نظر شد و نماینده ولی فقیه خاطرنشان کرد: بحث مطالبات و محترم شمردن حقوق زائران را جدی دنبال خواهیم کرد و شرکت های سرویس دهنده سعودی باید به تعهدات خود به صورت روشن عمل کنند و براساس قراردادهای امضا شده بین دو طرف، امور پیگیری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن