اجتماعی و فرهنگی

بارش برف و باران در برخی نقاط کشور

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین حد وظیفه گفت: تحلیل داده‌ها و آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، بیانگر تداوم پایداری جو در دامنه‌های جنوبی البرز و بخش‌های مرکزی کشور تا روزهای پایانی هفته جاری و انباشت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت است که روز دوشنبه به دلیل افزایش سرعت وزش باد از غلظت آلاینده‌های جوی در استان‌های تهران و البرز موقتا کاسته می‌شود.

 

وی افزود: امروز با گذر موج تراز میانی جو در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس جنوبی و برخی مناطق جنوب کشور ابرناکی، بارش پراکنده، گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود که این موج روز دوشنبه در برخی مناطق شرق کشور سبب بارش شده و بتدریج از کشور خارج می‌شود.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: روز دوشنبه با نفوذ پرفشار به نوار شمالی کشور و گذر موج تراز میانی جو در استان گیلان بارش پراکنده باران و در استان‌های مازندران، گلستان بارش باران و در ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی، استان خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

 

وی افزود: این موج روز سه‌شنبه در ارتفاعات شرقی البرز و برخی مناطق شمال شرق کشور سبب بارش پراکنده و وزش باد شده و بتدریج از شمال شرق کشور خارج می‌شود، همچنین روزهای دوشنبه و سه‌شنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه در ادامه به وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آینده اشاره کرد و گفت: آسمان تهران در روز دوشنبه ۳۰ آذر، نیمه ابری، همراه با غبار محلی، بتدریج وزش باد، با احتمال بارش پراکنده با حداکثر و حداقا دمای ۷ و ۱ درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه اول دی، کمی ابری، در پاره‌ای نقاط غبار صبحگاهی با حداکثر و حداقل دمای ۸ و منفی ۱ درجه سانتیگراد خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن