اجتماعی و فرهنگی

جشنواره برترین عملکرد شهرداری ها برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین نخسیتن دوره جشنواره برترین عملکرد شهرداری‌ها دی ماه امسال در قالب جایزه جهانی بهترین تجارب و راهبردهای محلی(Best Practice) برنامه اسکان بشر ملل متحد ((UN-HABITAT و به منظور فراهم کردن زمینه حضور شهرداری‌ها در مجامع بین‌المللی، از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با همکاری دفتر اسکان بشر ملل متحدUN-HABITAT )) در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

معاون امور شهرداریهای سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور افزود: این جشنواره در دو بخش کلی و مشتمل بر"خدمات شهری" شامل سه بخش مدیریت پسماند، فضای سبز و آتش نشانی و خدمات ایمنی و "حمل ‌ونقل و ترافیک" برگزار می شود و داوران جشنواره  نیز پروژه های موفق شهرداری ها را انتخاب و به عنوان الگوهای برتر این عرصه معرفی خواهند کرد.

علی نوذرپور گفت: با توجه به مصوبه ستاد همایش ها و نمایشگاه های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، منتخبین جشنواره برترین عملکرد شهرداری‌ها طی روزهای ۱۲ و ۱۳ دی ماه سال جاری در قالب ششمین همایش شهر ایده آل در جزیره کیش معرفی خواهند شد.

وی مشارکت مؤثر و کارآمد بین بخش‌های دولتی، عمومی، خصوصی و جامعه شهری در توسعه شهری، دستیابی به توسعه پایدار از منظر اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی، دستیابی به تجارب ملموس در راستای ارتقای توسعه کیفیت زندگی شهری و و تبادل و به اشتراک گذاشتن دانش، تخصص و تجارب ارزشمند شهرداری‌ها و مدیران شهری از طریق ایجاد شبکه مشترک تبادل تجارب برتر را اهداف اصلی برگزاری جشنواره برترین عملکرد شهرداری ها عنوان کرد.

نوذرپور در ادامه گفت: محور سخنرانی های ششمین همایش شهر ایده آل،  بهترین تجارب و راهبردهای محلی (Best Practice) خواهد بود و سعی می شود تجربیات موفق داخلی و سایر کشورها به خانواده بزرگ مدیریت شهری کشور ارائه شود

تاکنون بیش از  70 پروژه شهرداری های کشور پس از بررسی در کمیته فنی استانداری ها، به این دبیرخانه ارسال شده است که از مجموع این پروژه ها ۳۱ پروژه در زمینه حمل و نقل و ترافیک، ۱۷ پروژه در زمینه فضای سبز، ۱۴ پروژه در زمینه مدیریت پسماند و ۷ پروژه در زمینه آتش نشانی و خدمات ایمنی است.

از هفته آینده، شهرداران و اعضای شورای شهرها، مدیران سازمان ها، مهندسان، مشاوران، شرکت ها و دیگر فعالان حوزه شهری کشور، در رویدادی بزرگ به نام ششمین نمایشگاه بزرگ و همایش شهر ایده ال جزیره کیش گردهم می آیند تا ضمن تبادل دانش، فناوری و اطلاعات، زمینه بکارگیری نوین ترین روش های توسعه همه جانبه شهری را فراهم کنند.

ششمین نمایشگاه و همایش شهر ایده ال به مدت چهار روز و از ۱۰ تا ۱۳ دی ماه در مرکز نمایشگاههای بین المللی کیش و همایش شهر ایده آل نیز در دو روز پایانی نمایشگاه یعنی روزهای ۱۲ و ۱۳ دی در مرکز همایش های بین المللی خلیج فارس جزیره کیش، برگزار می شود.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر ششمین رویداد شهر ایده آل می توانند به پایگاه اینترنتی WWW.idealcity.ir مراجعه کنند و یا با شماره تلفن ۸۸۵۶۲۳۷۵ تماس بگیرند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن