شورای شهر

طرح ساماندهی تابلوهای راهنمای شهری تصویب شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در دویست و شانزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران بررسی طرح ساماندهی تابلوهای راهنمایی شهری توسط اعضای شورای شهر انجام شد.

در ادامه احمد دنیا مالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اظهار داشت: شهرداری تهران موظف است حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه گزارش انجام ساماندهی تابلوها و علایم راهنمایی شهری و تابلوهای اطلاع‌رسانی در معابر شهر تهران را بر اساس ماده ۹ برنامه ۵ ساله دوم شهرداری تهران انجام دهد.

وی ادامه داد: تمرکز بر نقاط حادثه‌خیز در جهت تامین ایمنی و کاهش سوانح رانندگی، توزیع مناسب علائم و تابلوها در تمامی نقاط شهر،‌آسان‌سازی تشخیص رانندگان در انتخاب خروجی بزرگراه‌ها و شریان‌های اصلی شهر، شماره‌گذاری بزرگرا‌ه‌ها و خیابان‌های سطح شهر، تابلوهای راهنمایی و رانندگی و اطلاع‌رسانی شهرها، خوانایی‌ اسامی معابر شهر، هماهنگی و تناسب بین تابلوهای مختلف، انطباق با استانداردهای جهانی، تمرکز بر اطلاع رسانی مقاصد به جای معابر و همخوانی با سیستم‌های رهیاب خودرویی از موارد ساماندهی تابلوها و علائم راهنمایی شهرها در شهر تهران است.

دنیا مالی گفت: در تبصره‌ای از این مصوبه امده است به منظور استمرار پایش موضوع شهرداری تهران مکلف است هر سه سال یک بار نسبت به بررسی جانمایی صحیح تابلوهای شهری اقدام و گزارش حسن اجرای مصوبه را به شورای شهر تهران ارائه کند.

در ادامه محمد تندگویان عضو شورای شهر تهران درباره این مصوبه اظهار داشت: بهتر است به غیر از جانمایی تجمیع تابلوها نیز انجام شود چرا که در مواردی چندین تابلو در یک مسیر نصب شده است.

تندگویان پیشنهاد داد: از تابلوهایی همراه با اشکال مختلف نیز استفاده شود و هم اکنون استفاده از اشکال در تابلوها خیلی کم است.

در ادامه انصاری عضو دیگر شورای شهر تهران در باره این مصوبه گفت: دو زبانه بودن تابلوها و پرهیز از زبان‌های متفرقه باید مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: در بعضی از مواقع در تابلوها از زبا‌ن‌های عربی استفاده می‌شود که باید این اقدام حذف و باید از زبان فارسی و انگلیسی استفاده شود.

در ادامه بررسی ساماندهی تابلوهای راهنمای شهری علیرضا دبیر رئیس کمیسیون برنامه‌ریزی و بودجه شورا گفت: خوب است که خیابان‌ها و کوچه‌ها به نام شهدا نامگذاری شود ولی بهتر است همراه با این نامگذاری از شماره‌گذاری نیز استفاده کنیم.

چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران نیز گفت: بعضی از تابلوها در سطح شهر خوانا نیست و باید به این موضوع توجه شود.

وی با اشاره به اینکه نقشه‌های ترافیکی موجود گنگ است گفت: نقشه‌ها باید خوانا باشد و از تجهیزات روز استفاده شود.

طرح ساماندهی تابلوهای راهنمایی شهری با رای اعضای شورا به تصویب رسید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا