اجتماعی و فرهنگی

هوای امروز تهران برای ۹ میلیون شهروند تهرانی ناسالم است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین در این اطلاعیه با توجه به تشدید آلودگی هوای تهران، از عموم شهروندان درخواست شده چنانچه کار ضروری ندارند از خانه خارج نشوند و صرفاً در صورت ضرورت مبادرت به خروج از منزل کنند، چرا که آلودگی هوای امروز به ۲۲ منطقه شهر تسری پیدا کرده، در صورتی که روز گذشته ۱۰ منطقه تهران از جمله مناطق ۲۰، ۱۴و ۱۷، آلوده ترین نقاط تهران بودند.

این روابط عمومی با توجه به تشدید آلودگی هوا، رعایت موارد زیر را به شهروندان توصیه کرده است:

– عدم خروج از خانه برای عموم شهروندان و توصیه اکید برای خارج نشدن از خانه به افراد بیمار به ویژه مبتلایان به بیماری های قلبی و ریوی، سالمندان، کودکان و بانوان باردار.

– عدم انجام فعالیت های غیرضروری از جمله خودداری از هرگونه فعالیت شدید بدنی و انجام حرکات ورزشی در فضاهای باز و بوستان های شهری.

– عدم حضور نونهالان و کودکان در محوطه باز و حیاط مهدهای کودک، کودکستان ها و دبستان ها.

توصیه اکید به عدم استفاده از وسایل نقلیه شخصی و استفاده از وسایل نقلیه عمومی به ویژه مترو.

روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پایان اطلاعیه خود، با تأکید بر این که کاش مسئولان مربوطه که در گفتگوها و گزارش های عملکرد خود از بهبود هوای پایتخت به عنوان یکی از دستاوردهای خویش نام می برند، امروز هم گزارشی از دلایل و عوامل تشدید آلودگی هوای تهران ارائه می کردند و پاسخگوی عملکرد خود در خصوص عدم حمایت از توسعه حمل و نقل عمومی که یکی از آثار و نتایج آن وضعیت امروز آلودگی هوای پایتخت است، بودند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن