اجتماعی و فرهنگی

حضور بیش از یک میلیون و ۴۰۰ زائر کربلای حسینی در مراسم اربعین

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین محمد بابایی در مورد آخرین آمار خروج زائران کربلای حسینی از مرزهای زمینی مهران، چزابه و شلمچه و همچنین مرزهای دریایی و هوایی اظهار داشت: در حال حاضر خروج از کشور به سمت عراق روند کاهش پیدا کرده است.

وی به آمار خروج زائران از مرزهای زمینی از ساعت ۲۴ دیشب تا ۱۰ امروز صبح اشاره و تصریح کرد: از مرز مهران ۲ هزار و ۲۱۵ نفر، از مرز شلمچه هزار و ۱۵۰ نفر و از مرز چزابه هزار و ۹۵۶ نفر طی ۱۰ ساعت گذشته به سمت کشور عراق عبور کرده‌‌اند که در مجموع ۵ هزار و ۳۲۱ نفر می‌شوند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا آمار خروج زوار کربلای حسینی از مرزهای زمینی در بازه زمانی اول صفر تا این لحظه را یک میلیون و ۳۷۲ هزار و ۶۵۳ نفر عنوان و بیان داشت: از مرزهای دریایی نیز در همین بازه زمانی ۴۵۰۰ نفر عبور کرده‌اند.

وی تعداد زوار کربلا را که از طریق هوایی وارد کشور عراق شده‌اند را ۶۷ هزار و ۵۰۰ نفر در بازه زمانی اول صفر تاکنون اعلام کرد.

بابایی با اشاره به این مطلب که هم اکنون روند رو به افزایش ورود به کشور را شاهدیم اظهار داشت: در ۱۰ ساعت گذشته ۳۵ هزار و ۶۱۶ نفر از کشور عراق وارد ایران شده‌اند و در مجموع از اول صفر تاکنون ۲۹۴ هزار نفر از زوار از عراق به کشور مراجعت کرده‌اند.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا تعداد فوت زوار کربلا در کشور عراق را ۶ نفر اعلام و خاطرنشان کرد: ۴ نفر زن و ۲ نفر مرد به خاطر بیماری و عمدتاً سکته قلبی جان خود را از دست داده‌اند و هیچ فوتی به خاطر حوادث تروریستی نداشته‌ایم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن