اجتماعی و فرهنگی

هیچ بیماری واگیرداری از زائران اربعین گزارش نشده است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  سردار سید احمدیان در پایانه مرزی مهران اظهار کرد: در سه مرز مهران، شلمچه و چزابه اکیپ‌های پزشکی مستقر است و همه دستگاه‌های درمانی پای‌کار هستند و تاکنون هیچ نوع بیماری واگیرداری از زوار حسینی گزارش نشده اما زائران باید با رعایت نکات بهداشتی از بیماری‌های احتمالی همچون آنفلوانزا، وبا، اسهال و استفراغ جلوگیری کنند.

 

وی افزود: میکروب‌ها و ویروس‌ها در اجتماع و تجمعات زیاد قابل‌ انتقال هستند و با نزدیک شدن به فصل سرما، ویروس سرماخوردگی به‌وفور در محیط یافت می‌شود؛ باید با رعایت نکات بهداشتی از انتقال آن‌ها جلوگیری کنیم.

 

احمدیان خاطرنشان کرد: بیماری‌های تنفسی و گوارشی در تجمعات زیاد رخ می‌دهد؛ بهترین راهکارهای پیشگیری از آن، شستن دست‌ها قبل از صرف غذا، تغذیه مناسب و مفید و مصرف مایعات فراوان است.

 

معاون بهداد ناجا اضافه کرد: افراد حین عطسه کردن، دست خود را جلوی دهانشان بگیرند تا ترشحات آن در هوا پخش نشود و در صورت بروز علائم بیماری در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنند.

 

وی با بیان اینکه تاکنون هیچ نوع بیماری و بخصوص وبا در مرزها گزارش نشده است تصریح کرد: زائران اگر نکات بهداشتی را رعایت کنند از هرگونه بیماری پیشگیری خواهند کرد و سلامت آنها به خطر نمی‌افتد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا