اجتماعی و فرهنگی

«ابتکار» عازم پاریس شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین معصومه ابتکار به نمایندگی از رئیس جمهور برای شرکت در نشست سران تغییرات آب و هوایی عازم پاریس شد.

وی ضمن حضور در اجلاس COP 21، برنامه ملی و سهم ایران در مشارکت جهانی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای را مطرح می‌کند.

رئیس سازمان محیط زیست دوشنبه شب و پس از پایان اجلاس سران به ایران باز می‌گردد، اما هیأت کارشناسی ایران بر اساس برنامه مشخص شده، برای دستیابی به توافق مورد بحث فعالیت خواهد کرد.

ایران از جمله کشورهایی است که افزایش دما و خشکسالی ناشی از تغییرات آب و هوایی، اثرات منفی بسیاری بر آن داشته است.

گفتنی است، در دو دهه گذشته تغییرات آب و هوایی موجب مرگ بیش از ۶۰۰ هزار نفر و ضرر اقتصادی حدود یک هزار میلیارد دلاری به کشورهای مختلف شده است.

طبق اعلام سازمان ملل، طی این مدت به طور میانگین سالانه ۳۳۵ فاجعه مرتبط با آب و هوا اتفاق افتاده که نسبت به ۱۰ سال پیش از آن، دو برابر شده است.

تاکید دانشمندان بر ضرورت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به منظور کاهش خسارات و تلفات ناشی از فجایع اقلیمی، همچنین رسیدن به یک توافقی عملی در این مورد طی نشست جهانی پاریس، به دلیل همین تأثیرات منفی است.

بر همین اساس، ۳۰ نوامبر سران بیش از ۱۵۰ کشور جهان در پاریس گرد هم می‌آیند تا به راه حلی اساسی برای مقابله با گرمایش و تغییرات آب و هوایی زمین دست یابند. این اجلاس در بخش کارشناسان، وزرا و سازمان های غیردولتی ۱۹۵ کشور به مدت ۱۱ روز فعالیت خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن