اجتماعی و فرهنگی

ورود سامانه بارشی به کشور از اواسط هفته

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احد وظیفه گفت: بر اساس داده‌ها و الگوهای پیش‌یابی هواشناسی، امروز با شمالی شدن جریان‌ها در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل کاهش دما و روز یکشنبه با جنوبی شدن جریانات، افزایش دما و وزش باد نسبتا شدید جنوبی در استان‌های اردبیل و گیلان پیش‌بینی می‌شود.

 

وی با بیان اینکه بعدازظهر روز یکشنبه در برخی مناطق جنوب شرق کشور،‌ در استان هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان افزایش ابر، وزش باد،‌ رگبار پراکنده گاهی با رعد و برق پیش بینی می‌شود، افزود: این موج روز دوشنبه در شرق هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان فعال خواهد بود. روزهای یکشنبه و دوشنبه در سایر مناطق کشور جو پایدار خواهد بود که سبب انباشت آلاینده‌های جوی کاهش کیفیت و غبار آلود شدن هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت تهران، کرج،‌ اصفهان و اراک خواهد شد.

 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور در ادامه اظهارکرد: از روز سه‌شنبه با ورود یک سامانه بارشی به کشور در غرب و شمال غرب ابرناکی و بارش شروع خواهد شد، همچنین طی روزهای شنبه و یکشنبه خلیج فارس مواج خواهد بود.

 

وظیفه در مورد وضعیت هوای استان تهران گفت: آسمان امروز تهران، کمی ابری، در پاره‌ای نقاط غبار محلی، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۷ و ۶ درجه سانتیگراد است، همچنین آسمان این استان در روز یکشنبه، کمی ابری، در پاره‌ای نقاط غبار‌آلود و در روز دوشنبه، کمی ابری و غبار‌آلود، اوایل شب افزایش ابر و وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۶ و ۵ و ۱۷ و ۶ درجه سانتیگراد خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا