اجتماعی و فرهنگی

حضور وزیر بهداشت و رئیس جمعیت هلال احمر در شلمچه

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین روز گذشته سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت به همراه سید امیرمحسن ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر و ناصر چرخساز رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر به مرز شلمچه سفر کردند.

وزیر بهداشت در این سفر میهمان هلال احمر بود و با بالگرد این جمعیت به شلمچه سفر کرد.

جمعیت هلال احمر ضمن استقرار ۳ دستگاه اتوبوس آمبولانس به مرزهای مهران، چزابه و شلمچه، ۵ فروند بالگرد را در این مرزها مستقر کرده تا هرچه بهتر به زائران اربعین خدمت رسانی کند.

وزیر بهداشت در جریان این بازدید ضمن حضور در جلسه ستاد اربعین به همراه رئیس جمعیت هلال احمر، با برخی از زائران عکس سلفی گرفت.

سید امیر محسن ضیائی نیز در خصوص این سفر گفت: شلمچه، دنیایی از خاطره است، وجب به وجب آن با خون شهیدان گلگون گشته و ارج و قرب این مکان مقدس به واسطه وجود شهدا بسیار والا و ارزشمند است.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه هموطنان از اقصی نقاط کشور با پای پیاده خود را به شلمچه می‌رسانند تا رهسپار کربلا شوند، تصریح کرد: مردم  ما به سمت کربلای معلی رهسپار می‌شوند و این موضوع  حس خوبی را در انسان ایجاد می‌کند.
به گفته وی، در کنار گام‌های مصمم زائران برای زیارت حضرت اباعبدالله الحسین (ع) حضور داوطلبانه و خالصانه نیروهای جمعیت هلال احمر پررنگ و قابل توجه است؛ همان‌هایی که بدون چشم‌داشت به زائران حضرت امام حسین (ع) خدمت می‌کنند.

ضیائی با تاکید بر اینکه خدمت داوطلبانه  تنها به اعضای جمعیت هلال احمر مختص نمی‌شود؛ بلکه در این مسیر مردمانی را مشاهده می کنیم که از روی عشق و ارادت به ائمه اطهار، خاک پای زائرانشان را طوطیای چشم می کنند، گفت: این نشان دهنده  عشق و علاقه مردم به سومین امام ما شیعیان، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است.
وی بیان کرد: عاشقان اباعبدالله در راه ایشان هر آنچه در توان دارند در طبق اخلاص به زائرانش تقدیم می‌کنند.

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه سالیان سال است که مراسم اربعین باشکوه برگزار می‌شود، تاکید کرد: امسال هم همانند تمامی سالیان گذشته این مراسم باشکوه هرچه تمام تر برگزار خواهد شد؛ دوستداران حسین ابن علی(ع) بعد از هزاران سال باز هم عاشقانه دعوتش را لبیک می‌گویند و بر این مهم صحه می گذارند که شعله یاد امام حسین (ع) همواره در دل آن ها روشن است.

ضیائی با بیان اینکه جمعیت هلال احمر به واسطه ماموریت ذاتی خود که همانا امدادرسانی و خدمات رسانی به مردم است،  حضور پر رنگی در مسیر کربلا  دارد، تصریح کرد:  این حضور تنها گوشه ای از اقدامات گسترده جمعیت هلال احمر است؛ البته جمعیت هلال احمر در آن سوی مرزها  در نجف اشرف، در کربلای معلی و همچنین در طول مسیر نجف تا کربلا در کنار مردم حضور دارد و خدمات مطلوبی ارائه می دهد.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه نظارت مسئولان در آن سوی مرزها هم ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در آن سوی مرزها هم، دبیرکل جمعیت هلال احمر به همراه مسئولان ارشد کشوری در عراق مستقر هستند و بر نحوه ارائه خدمات درمانی به زائران اربعین حسینی نظارت دارند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن