شورای شهر

آمادگی کمیته امداد جهت پذیرش خانواده‌های آسیب دیده در محله هرندی

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین سید پرویز فتاح در جریان دویست و یازدهمین جلسه شورای شهر تهران، با اشاره به برخی از وظایف کمیته امداد، اظهار داشت: امداد در سطح وسیع در حوزه‌های مختلف اعم از معیشتی، حمایتی، درمانی، توانمندسازی و .. فعالیت می‌کند.

وی گفت: وظایف کمیته امداد به صورت ملی ترسیم شده است و تمام نیازمندان کشور چنانچه واجد شرایط باشند از خدمات مجموعه امداد بهره می‌برند.

فتاح با بیان اینکه کار کمیته امداد بعد از بروز آسیب‌های اجتماعی است گفت: مددکاران امداد زمانی که فقر به سراغ فرد آسیب دیده وارد شد اقدامات لازم را برای توانمندسازی فرد آسیب دیده انجام می‌دهند.

رئیس امداد کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: کار امداد یک نوع پیشگیری است و به تاکید مقام معظم رهبری این نهاد بر روی درمان و پیشگیری سرمایه‌گذاری وسیعی را انجام داده است و در واقع کاری که در کمیته امداد و بهزیستی صورت می‌گیرد سرریز تمام اقدامات مدیریتی کشور است.

وی با اشاره به فعالیت امداد تصریح کرد: کار این نهاد از جنس امدادی، فرهنگی و بال عاطفی نظام است و نبایستی تنها به معیشت افراد آسیب دیده نگاه کنیم و این نهاد در مسیر توانمندسازی افراد گام‌های موثری را برمی‌دارد.

وی با انتقاد از اینکه متاسفانه برخی‌ها به افراد آسیب‌دیده به دور از انسان نگاه می‌کنند گفت: این افراد به همراه خانواده‌هایشان بایستی از طرف نظام حمایت شوند.

فتاح همچنین به آمار مددجویان تحت پوشش امداد اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر به صورت مستمر و ۳ میلیون به صورت موردی از خدمات مجموعه امداد استفاده می‌کنند که ورود افراد به چرخه حمایتی امداد دلایل مختلفی از جمله بیماری،‌حوادث جاده‌ای، طلاق و اعتیاد و … دارد.

رئیس امداد کمیته امداد امام خمینی (ره) از آمادگی این نهاد جهت همکاری و همراهی شهرداری تهران بر اجرای طرح ارتقای کیفیت زندگی در منطقه ۱۲ و به ویژه شهید هرندی خبر داد و گفت: کمیته امداد با تمام ظرفیت و پتانسیل آمادگی هر نوع همکاری را در این طرح دارد.

وی همچنین از آمادگی امداد جهت پذیرش خانواده‌های آسیب‌دیده در منطقه هرندی خبر داد و گفت: کمیته امداد با تمام قوا پای کار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن