شورای شهر

شهرداری مال مردم است و باید در مورد حسابرسی‌ها اطلاع‌رسانی شود

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  علیرضا دبیر در دویست و یازدهمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به روند اطلاع رسانی شورا در خصوص گزارش‌های حسابرسی اظهار کرد: حدود دو هفته است که گزارش جلسات حسابرسی شورا به طور خلاصه منتشر می شود در حالی که این گزارش ها باید به طور کامل در اختیار همه مردم قرار بگیرد.

 

وی رییس شورای اسلامی شهر تهران را مردی آزاده دانست و خطاب به وی گفت: هر ۳۱ عضو شورا از شما به عنوان نفر اول تا نفر آخر با رای مردم به شورای شهر وارد شده اند و باید حرف‌هایشان به گوش مردم برسد.

 

علیرضا دبیر همچنین با اشاره به اینکه سرورهای سایت شورا در اختیار سازمان فناوری شهرداری تهران است تاکید کرد: اختیار اداره سایت شورا از نظر فنی باید به طور کامل متعلق به شورای شهر باشد و این روند اتفاق خوبی نیست.

 

وی تاکید کرد: گزارش‌های حسابرسی حرف‌های اعضای شورا نیست. حسابرس منتخب شورا این گزارش را تهیه کرده است و اسنادی که شهرداری در اختیار حسابرس قرار داده در بسیاری از موارد غیرقابل استفاده بوده است.

 

رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران به قانون بورس اشاره کرد و گفت: شرکت‌هایی که وارد بورس می شوند باید ۱۰روز قبل از برگزاری مجمع شان گزارش حسابرس را روی سایت بورس منتشر کنند و اساسا گزارش های حسابرسی محرمانه نیست.

 

دبیر ادامه داد: ‌شهرداری تهران برای مردم است و ما نمایندگان مردم هستیم. اگر سیاست شورا این است که گزارش های حسابرسی را روی سایت منتشر نکند و حتی جلسات روزهای دوشنبه را به صورت غیر علنی برگزار کند؛ حداقل این جلسات باید اطلاع رسانی شود.

 

وی افزود: در جلسه دیروز سه ساعت بحث و بررسی انجام شد اما تنها چند جمله روی سایت شورا انتشار داده شد و این روند صحیحی نیست.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن