اجتماعی و فرهنگی

اولویت های بودجه شهرداری در سال ۹۵ مشخص شد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین  ناصر امانی با بیان این مطلب تاکید کرد: پس از تصویب و ابلاغ سیاست‌ها و الزامات نحوه تدوین بودجه از سوی شورای اسلامی شهر تهران و اخذ تدابیر شهردار پایتخت کار تهیه و انجام مراحل اجرائی تدوین بودجه سال۱۳۹۵ شهرداری آغاز خواهد شد.

وی افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی که درحال حاضر در کشور حاکم است و همچنین وضعیت درآمد و هزینه ای که شهرداری تهران در ۶ ماهه اول امسال داشته است؛ قطعا رویکردهای بودجه ای ما در سال آینده مانند سال گذشته خواهد بود.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه یکی از اولویت اصلی شهرداری در سال ۹۵ توسعه حمل و نقل عمومی شهر، تکمیل و افتتاح خطوط ۶ و ۷ متروی پایتخت خواهد بود، تصریح کرد: اولویت بعدی مدیریت شهری تکمیل پروژه هایی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد است که انشاءالله بتوانیم آنها را در سال آینده به اتمام رسانده و به بهره برداری برسانیم.

امانی با تاکید بر اینکه پرداخت دیون و مطالبات پیمانکاران نیز یکی دیگر از اولویت های ما در بودجه سال آینده شهرداری تهران است، خاطرنشان کرد: باید اعلام کنم در سال جاری پرداخت دیون به پیمانکاران نسبت به سال گذشته پیشرفت قابل توجهی داشته است. خوشبختانه در بودجه امسال رقم قابل توجهی برای پرداخت دیون به پیمانکاران در نظر گرفته شد.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران ادامه داد: در حال حاضر معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری یک برنامه مدونی را تدوین کرده است که براساس آن مطالبات پیمانکاران درحال پرداخت است.

وی با تاکید بر اینکه مطالبات پیمانکارانی که زیر ۳۰۰ میلیون تومان باشد به شکل نقدی در حال پرداخت است، عنوان کرد: همچنین پیمانکارانی که بالای ۳۰۰ میلیون تومان از شهرداری طلب دارند به شکل غیر نقدی و به صورت تهاتر توسط سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران دیونشان در حال پرداخت است.

امانی یکی دیگر از اولویت های شهرداری تهران در بودجه سال۹۵ را نگهداشت مناسب شهر و رفع کمبودها و نابسامانی های شهری عنوان کرد و درخصوص سیستم نظارتی بر روی بودجه شهرداری تهران گفت: باید تاکید کنم هم اکنون نظارت بر روی بودجه شهرداری پایتخت سیستمی شده است. یعنی براساس سیستم کنترل پروژه ای که برقرار است، نظارت ها انجام می شود.

بر اساس گزارش سایت شهرنوشت، وی در پایان تاکید کرد: تمامی درخواست هایی که از واحدهای مختلف شهرداری تهران برای پرداخت اعتبارات و تخصیص بودجه ارایه می شود در کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات که امسال در شهرداری آغاز بکار کرده است ، بررسی و رسیدگی می شود؛ اگر درخواست ها در این کمیسیون به تصویب برسد دستور پرداخت اعتبارات صادر می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن