اجتماعی و فرهنگی

کاهش کیفیت هوای ۴ استان از امروز تا پایان هفته

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین احد وظیفه  گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی، امروز در برخی نقاط استان‌های خراسان رضوی و خراسان جنوبی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و از اواخر وقت امروز کاهش ابر در این مناطق خواهیم داشت.

 

وی افزود: از روز دوشنبه ۲ آذر، با عبور امواج تراز میانی از بخش‌های جنوبی کشور، ابتدا در بخش‌های شمالی و شمال غرب خلیج فارس و به تدریج در روز سه‌شنبه دوم آذر با حرکت سامانه به سمت شرق، خلیج فارس، تنگه هرمز، جنوب بوشهر و جنوب فارس افزایش ابر، وزش باد و رگبار و رعد و برق رخ خواهد داد.

 

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه این سامانه در روز چهارشنبه ۴ آذر علاوه بر نواحی فوق بخش‌هایی از کرمان و به تدریج سیستان و بلوچستان را تحت تاثیر قرار خواهد داد، اظهار کرد: سامانه فوق در روز پنجشنبه ۵ آذر نیز با شدت کمتر در بخش‌هایی از جنوب و جنوب شرق فعال بوده و در اواخر این روز از کشور خارج می‌شود.

 

به گفته وظیفه، از روز سه‌شنبه تا پنجشنبه سوم تا پنجم آذر، خلیج فارس و تنگه هرمز و در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه دریای عمان مواج خواهد بود. در سایر مناطق کشور نیز از امروز تا پایان هفته جوی آرام خواهیم داشت که پیامد آن افزایش آلاینده‌های جوی در شهر های صنعتی خواهد بود.

 

وی با اشاره به اطلاعیه اخیر سازمان هواشناسی و برقراری جوی آرام در نیمه شمالی کشور از امروز (یکشنبه) تا پایان هفته، گفت: پیامد این وضعیت، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا بویژه در شهرهای صنعتی و پرجمعیت شامل تهران، کرج، اصفهان و اراک خواهد بود.

 

از این رو توصیه می‌شود سالمندان، کودکان و افراد دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی از تردد غیرضروری در سطح شهر در این مدت خودداری کنند.

 

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور در مورد وضعیت هوای استان تهران گفت: آسمان امروز تهران، صاف، در پاره‌ای نقاط غبارآلود با بیشینه و کمینه دمای ۱۴ و ۵ درجه سانتیگراد است، همچنین آسمان این استان در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه نیز مشابه امروز با بیشینه و کمینه دمای ۱۵ و ۵ و ۱۴ و ۴ درجه سانتیگراد خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن