اجتماعی و فرهنگی

بدهی ۱۰ هزار میلیاردی که در خزانه دولت خاک می خورد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین قدرت‌الله گودرزی در خصوص دیون دولت به شهرداری تهران گفت: ۱۰ هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان طلب شهرداری تهران از دولت است.

معاون مالی و اقتصاد شهرداری تهران با بیان اینکه حسابرسی مورد مقبول از جامعه حسابرسی این مطالبات را بررسی کرده است گفت: بر اساس بررسی حسابرس بالغ بر ۱۰ هزار میلیارد تومان طلب شهرداری از دولت است.

وی در خصوص جزئیات این طلب گفت: هزار و ۳۸۰ میلیارد تومان یارانه بلیط اتوبوس، ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه شرکت بهره‌برداری مترو، ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه و هزار و ۵۱۵ میلیارد تومان برای شرکت راه‌آهن شهری در خصوص تملک زمین برای احداث ایستگاه‌ها بوده است.

معاون مالی و اقتصاد شهرداری تهران ادامه داد: ۶۸۵ میلیارد تومان بدهی در خصوص جرایم، هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای مناطق ۲۲ گانه است.

گودرزی در خصوص چگونگی دریافت این طلب‌ها گفت: در این زمینه توافقات لازم صورت می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص پرداخت دیون پیمانکاران شهرداری تهران گفت: تا پایان سال ۹۳ بدهی‌ها مشخص شده و از اوایل امسال پرداخت‌ها را آغاز کرده‌ایم.

گودرزی در خصوص بودجه در نظر گرفته شده برای انجام این کار گفت: به حد کافی بودجه در نظر گرفته شده است.

وی در خصوص تشکیل کمیته سازمان املاک گفت: این کمیته تشکیل شده و مسئولیت پرداخت مطالبات نقد و غیرنقد بر عهده آنهاست.

معاون مالی و اقتصاد شهرداری تهران ادامه داد: بخشی از این بدهی‌ها به صورت نقد، بخشی از طریق تقاتر و بخشی از طریق حواله پرداخت می‌شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن