اجتماعی و فرهنگی

همکاری ۳۰۰۰ وکیل و حقوقدان نیکوکار با کمیته امداد

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین منصور قمشه در «دومین مجمع حقوقدانان و وکلای نیکوکار» که صبح امروز با حضور رئیس دیوان عدالت اداری،‌ معاونت حقوقی رئیس جمهور، معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس شورای حل اختلاف کل کشور، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی، قائم مقام شورای نگهبان و معاون اول قوه قضائیه برگزار شد، گفت: تحولات عظیمی بر اساس حکم و فرمان مقام معظم رهبری از ابتدای سال جاری در اساسنامه هیئت امنا و ریاست کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد شد.

وی ادامه داد: یکی از راهبردهای اصلی کمیته امداد در دوره جدید فعالیت‌هایش براساس تاکیدات مقام معظم رهبری، حضور وکلا و حقوقدانان در امور قضایی و حقوقی خانواده‌های تحت پوشش این نهاد است. ضمن آنکه همکاری قوای سه گانه مقننه، مجریه و قضائیه نیز از دیگر تاکیدات معظم‌له در امور این نهاد است.

وی در خصوص همایش مجمع حقوقدانان و وکلای نیکوکار نیز اظهار کرد: رویکرد این همایش در سال جاری آن است که با حضور وکلا، حقوقدانان و روسای سه قوه بتوانیم از نظرات یکدیگر در حل معضلات حقوقی مددجویان امداد بهره مند شویم.

قمشه در ادامه اظهار کرد: حدود ۳۰۰۰ وکیل و حقوقدان برای همکاری با کمیته امداد اعلام آمادگی کرده‌اند که ۲۵۰۰ نفر آنها با امداد همکاری جدی‌ دارند.

معاونت حقوقی و امور مجلس کمیته امداد در ادامه به جمعیت دائمی چهار میلیون نفری تحت پوشش کمیته امداد و همچنین سه میلیون نفر تحت پوشش حمایت‌های موردی و یک میلیون و ۳۰ هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش این نهاد اشاره کرد و گفت: این افراد دارای مشکلات جدی قضایی و حقوقی هستند که نیاز است به آنها رسیدگی شود؛ در این راستا تا کنون ۷۰ تفاهمنامه توسط کمیته امداد با حوزه حقوقی کشور منعقد شده است.

به گفته قمشه، تاکنون ۲۴۰ هزار خانواده از مددجویان امداد مشکلات حقوقی‌شان حل شده و بر مشکلات حقوقی و قضایی سایر مددجویان نیز ورود کرده‌ایم.

قمشه در ادامه به مشاوره رایگان حقوقی در دفاتر امداد توسط حقوقدانان و وکلای نیکوکار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر طرح غربالگری حقوقی نیز با همکاری دانشجویان حقوقی امداد در سراسر کشور به انجام رسیده است.

معاونت حقوقی و امور مجلس کمیته امداد تصریح کرد:‌ حدود ۷۰۰۰ نفر از مددجویان تحت پوشش این نهاد در رشته‌های حقوقی تحصیل می‌کنند که طرح غربالگری حقوقی با کمک آنها به انجام رسیده است. همچنین قوانین مرتبط با کمیته امداد نیز از سال ۵۷ تا ۹۳ جمع آوری و منتشر شده است.

معاونت حقوقی و امور مجلس کمیته امداد امام خمینی (ره) در پایان اظهار کرد: همت کمیته امداد زدودن چهره فقر حقوقی از مددجویان با رویکردهای جدید مبنی بر حکم رهبر معظم انقلاب در جهت استیفای حقوق مددجویان و با فراهم آوری تسهیلات لازم است.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن