مدیریت شهری

تهیه پیوست ترافیکی برای تمام طرح ‌های شهری/ بازپیرایی ۵ میدان مهم پایتخت

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین و به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، مهندس محمد مهدی تندگویان افزود: میدان ‌های تهران به تغییر که تحول نیاز دارند و تعریف و اجرای اِلمان ‌هایی در هر یک از میدان ها در ارتباط با نیازمندی های شهر، مشروط به این که از طرح جامع عدول نکند، می‌تواند به شناخت هر چه بهتر پایتخت و محله های آن کمک کند.

وی با اعلام این که ارزیابی هایمان را از لحاظ مباحث ترافیکی و مسائل اجتماعی و فرهنگی در بازپیرایی میدان های مهم شهر به صورت مستمر داشته ایم، تأکید کرد: در مرحله نخست، ۵ میدان امام خمینی (ره)، بهارستان، منیریه، انقلاب اسلامی و راه آهن را مورد توجه قرار داده ایم.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به این که برای میدان ها و معابر شهر و اساساً جهت تمام طرح‌ های سازه ‌ای و مراکز عمومی شهر مثل هتل‌ ها، بیمارستان ها و سینماها، باید پیوست‌ ترافیکی و پیوست اجتماعی و فرهنگی در نظر گرفته شود، اظهار کرد: در سال‌ های قبل، طرح ‌های شهری فاقد پیوست های لازم بود.

تندگویان با بیان این که پیوست های هفت گانه در اجرای همه سازه های شهری از جمله بازپیرایی میدان ها، باید مورد توجه قرار گیرد، تصریح کرد: اصولاً هر طرحی اعم از طرح های موضوعی و موضعی و طرح های خاص، باید هم پیوست ترافیکی و هم پیوست اجتماعی و فرهنگی داشته باشند.

وی در پایان در رابطه با بازپیرایی میدان امام خمینی (ره) خاطرنشان کرد: بیش از یک سال و نیم است که در رابطه با این میدان به بحث و بررسی مشغول هستیم اما هنوز به جمع بندی لازم برای بازپیرایی آن نرسیده ایم و تا جمع بندی مناسب حاصل نشود،‌ عجله ای در اجرای آن نخواهیم داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا