شورای شهر

چمران: هنوز قضاوت در خصوص حسابرسی‌ها زود است

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین مهدی چمران در ابتدای دویست و سومین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری جلسات گزارش‌های حسابرسی شهرداری تهران از سازمان‌ها و شرکت‌های وابسته اظهار داشت: این جلسات به طور منظم در روزهای دوشنبه برگزار می‌شود و در درجه اول از دوستان انتظار داریم که به طور مستمر و منظم در این جلسات حضور پیدا کنند.

وی ضمن گلایه از برخی از اعضای شورای شهر تهران به دلیل عدم حضور در جلسات دوشنبه خاطرنشان کرد: حضور در این جلسات الزامی و اجباری است، ضمن اینکه ما قطع به یقین، اسامی اعضایی که در این جلسات حضور پیدا نمی‌کنند را اعلام خواهیم کرد.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به گزارشات حسابرسی شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران تصریح کرد: در این گزارشات پیشرفت‌ها و پس‌رفت‌هایی دیده می‌شود ضمن اینکه شهرداری تهران از بررسی حسابرسی شرکت‌ها و سازمان‌ها استقبال می‌کند.

وی با اشاره به برخی از اخبار منتشر شده در خصوص عدم شفافیت هزینه‌ها در سازمان‌ها و شرکت‌های شهرداری تهران گفت: در درجه اول، این گزارشات از سوی حسابرس اعلام می‌شود و نمی‌توان اعلام کرد که اتفاقی و یا تخلفی در شرکت‌ها و سازمان‌ها رخ داده است و باید قضاوت را به بعد موکول کنیم.

چمران بیان داشت: هنوز جای قضاوت باقی است و نمی‌توان سریعاً قضاوت کرد، ضمن اینکه شهرداری نیز از بررسی حسابرسی شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به خود، استقبال می‌کند و ان‌شاءالله پیشرفت‌هایی که حاصل می‌شود را ببینیم و با دوره‌های قبل مقایسه کنیم و البته اگر نقاط ضعف و تخلفی بوده، بررسی و به مراجع مربوطه ارجاع دهیم.

وی با بیان اینکه بزرگ کردن و علنی کردن تخلفی که هنوز در شهرداری تهران تأیید نشده است، کار درستی نیست گفت: این موارد با حسابرسی سازگار نیست و بگذارید ما کار خود را انجام دهیم.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به طرح اخیر مجلس شورای اسلامی در خصوص اصلاح قانون شوراها خاطرنشان کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت‌گرفته، بند استیضاح شهردار در این بخش با پیگیری‌های صورت‌گرفته و همکاری رئیس کمیسیون شوراها حذف شد و امیدواریم در جای دیگر این موضوع عَلَم نشود.

چمران در ادامه با اشاره به تذکرات اعضای شورای شهر تهران تصریح کرد: ما طبق برنامه‌ریزی، زمان سه دقیقه را برای این تذکرات در نظر گرفته‌ایم که امیدواریم هر یک از اعضا این زمان را رعایت کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا