اجتماعی و فرهنگی

سوگواری ورزشکاران و قهرمان در خیمه عزای امام حسین (ع)

به گزارش پایگاه خبری شورا آنلاین و به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهردرای تهران، مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع) با حضور حجت الاسلام امرودی معاون اجتماعی و فرهنگی و قائم مقام وی، دبیر مجمع نمایندگان شهر تهران، برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای شهر تهران، حجت الاسلام اشراقی، رییس سازمان ورزش و معاونان و مدیران و کارکنان این سازمان، جمع کثیری از پیشکسوتان،  قهرمان و نام‌آوران  ورزشی،  مدیران شهری پایتخت و نیز مدیران و مربیان مجموعه های ورزشی و ایستگاه‌های فعالیت‌بدنی‌ برگزار شد.

در این مراسم پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و قرائت زیارت عاشورا،  مداحان اهل بیت(ع) به مدح و ثنای ال الله و عزاداری سالار شهیدان و یارانش پرداختند.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام مهدی حائری زاده به ذکر مصائب اهل بیت(ع) در واقعه  عاشورا پرداخت.

وی ضمن تاکید بر حفظ ارزش های دینی و اخلاقی در عرصه  ورزش گفت: مبارزه با نفس و نداشتن خواسته های نامعقول راه رسیدن به خلق و خوی پهلوانان است.

حجت الاسلام حائری زاده همچنین از تاکید دین مبین اسلام بر ورزش کردن سخن گفت و افزود: بدون شک توجه همسو و همزمان به  سلامت جسم و روح بسیار ضروری است.

 

جوانمردی و اخلاق مداری درس عاشورا به ورزشکاران

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در.مراسم عزاداری سالار شهیدان امام حسین (ع) گفت: واقعه عاشورا، جوانمردی، اخلاق مداری، تواضع و وفاداریرا به ورزشکاران آموخت.

حجت الاسلام امرودی معاون اجتماعی و فرهنگی و شهرداری تهران در حاشیه  برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا گفت: برپایی چنین مراسمی با حضور ورزشکاران و قهرمانان علاوه بر یادآوری ایثار و ایمان امام حسین(ع) و جوانمردی و وفاداری حضرت عباس (ع)،  شجاعت قلب و حفظ اخلاقیات را  به  ورزشکاران و قهرمانان یادآوری می‌کند.

معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران ادامه داد: حضور ورزشکاران و نام‌آوران در این مراسم برای نوجوانان و جوانان یک الگوی رفتاری است لذا این قشر نباید تواضع برای حضور در جمع مردم را فراموش کنند.

چراغ عاشورا همیشه روشن می ماند

رییس سازمان ورزش شهرداری تهران در این مراسم گفت: عاشورا درسهای بزرگی دارد و حفظ آنها طی چندین  سال نشانه  عظمت بزرگان عاشورا و صافت نیکوی آنهاست.

محمد رضایی با بیان اینکه امروز بسیاری از دشمنان اسلام برای نابودی سیره اهل بیت عصمت و طهارت و واقعه  بزرگ عاشورا تلاش می‌کنند، تاکید کرد: دشمنان دین اسلام بدانند چراغ عاشورا هرگز خاموش نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه سازمان ورزش شهرداری تهران هر سال مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین را برگزار می‌کند، ابراز امیدواری کرد: ورزشکاران و قهرمانان همزمان با کسب موفقیت در عرصه ورزش، با بهره گیری از درس های عاشورا،  مرام پهلوانی و سیره اخلاقی ائمه را  نیز در پیش گیرند.

این مراسم با برپایی نماز جماعت ظهر و عصر و پذیرایی از عزاداران به پایان رسید.

مراسم عزاداری ایام محرم روز ششم آبان ماه در محل مجموعه ورزشی قمر بنی هاشم(ع) واقع در شهر ری برگزار شد.

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران: عشق به حسین (ع) در عمق وجود ملت است

دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مراسم عزاداری امام حسین(ع) گفت:عشق به امام حسین در عمق وجود همه ملت است. در فطرت ما ایرانی ها عشق اباعبدالله الحسین(ع) حسین نوشته شده و هریک در نهاد خود از این واقعه  یک مقتل داریم.

طلا با  بیان اینکه امام حسین (ع) از خود گذشت تا  دین اسلام زنده  بماند، اظهار کرد: از خودگذشتی سیدالشهدا در ان  زمان  موجب شد تا با گذشت بیش از بیست نسل از واقعه  عاشورا،  عشق حسین و اهل بیت(ع) در دل افراد زنده  بماند و درس عاشورا چراغ راه افراد شود.

وی حضور پر شور مردم در هیات های عزاداری را  ستود و از درگاه  خداوند خواست تا عمل همراه با علم و شعور حسینی را  به  ما عطا کند.

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران: منش پهلوانی نشات گرفته از سیره ائمه معصوم(ع)

حسین رضازاده عضو شورای اسلامی شهر تهران در مراسم عزاداری سالار شهیدان  گفت: منش پهلوانی از سیره ائمه معصومین (ع) نشات می‌گیرد.

رضازاده با  بیان اینکه برپایی مراسم عزاداری از سوی متولیان ورزش موجب گردهم آمدن ورزشکاران و قهرمانان  می‌شود و می تواند الگوی مناسبی برای نوجوانان  و جوانان نیز باشد، ابراز امیدواری کرد: پیروی از راه اهل بیت (ع) همواره سرلوحه رفتار و کردار تمام  ورزشکاران باشد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه ورزشکاران باید بدانند که قهرمانی بدون توجه به معنویات و اخلاق مداری هیچ ارزشی ندارد، آروز کرد تا سیدالشهدا یاریگر تمام ورزشکاران در عرصه های مختلف باشد.

وی نام آوران عرصه  ورزش را  به  حرکت در مسیر پهلوانی با مدد از مولا علی (ع) و جوانمردی با پیروی از حضرت عباس (ع) دعوت کرد و ادامه داد: امروز پیشکسوتان و قهرمانان مورد توجه افراد جامعه هستند لذا این قشر می‌توانند از طریق ورزش سیره ائمه اطهار را در شهر نهادینه کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران اقدامات سازمان ورزش در راستای تلفیق ورزش و ارزش های عاشورایی را  تحسین کرد و گفت: بدو ن  شک این امر به تامین سلامت جسمی و روحی شهروندان می انجامد.

 

قهرمانان در سوگ

پیشکسوت فوتبال کشور: توسعه روحیه پهلوانی با پیروی از ائمه اطهار حاصل می‌شود

پیشکسوت فوتبال کشورمان در مراسم عزاداری امام حسین (ع) گفت: در زمان های قبل ورزشکاران همزمان با  کسب افتخارات ملی به ارزش های دینی و اخلاق مداری توجه  ویژه داشتند اما  متاسفانه امروز نیاز به تشویق و راهنمایی بیشتری برای توجه  به این امر هست.

آشتیانی ادامه داد: برگزاری این مراسم با حضور ورزشکاران، پیشکسوتان و قهرمانان می‌تواند بر توسعه منش پهلوانی تاثیر مثبت داشته باشد.

وی رمز موفقیت ورزشکاران را پیروی از صداقت و شجاعت سالار شهیدان دانست و اضهار کرد: سازمان ورزش شهردرای تهران با  برپایی این مراسم در راستای تاکید دین بر ورزش و توسعه ارزش های دینی گام برداشته است.

آشتیانی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات  شهردرای تهران در عرصه  ورزش پرداخت و گفت: طبق مطالعات انجام  شده امروز در تمام دنیا‌ در دنیا شهرداری ها در امر ورزش کارهای بسیاری انجام می‌دهند.

به اعتقاد من سازمان ورزش شهرداری با توسعه  ورزش همگانی کمک زیادی به ورزش حرفه ای ما می‌کند و لازم است تا تمام  ارگان ها ضمن همکاری با  شهرداری ها، مردم را با اقدامات شهرداری بیشتر آشنا کنند.

وی ادامه داد: برای اینکه ورزش همگانی به  صورت آکادمیک و علمی توسعه یابد لازم است از مربیان مجرب بهره برده  شود. همچنین استفاده از تجربه پیشکسوتان نیز در این امر ضروری به نظر می رسد.

آشتیانی با  اشاره  به اینکه امروز در دنیا نقش ورزش همگانی در تامین سلامت جسمی و روحی افراد انکار ناپذیر است،  خاطر نشان کرد: سرمایه گذاری در این عرصه می تواند از هزینه های درمانی بکاهد.

 

قلعه نویی: با شور حسینی در دل، شعور حسینی کسب کنیم

پیشکسوت فوتبال کشورمان در مراسم سوگواری سیدالشهدا از مجموعه مدیریت شهری  قدردانی کرد وگفت:  ساخت و راه اندازی مجموعه‌های ورزشی در مناطق جنوبی تهران و ارایه  امکانات  ورزشی مطلوب به تمام اقشار با  کمترین قیمت شایسته تقدیر است.

امیر قلعه نویی با  بیان اینکه حضور پهلوانان و قهرمانان در آیین عزاداری اهل بیت(ع) تاثیر خوبی بر رفتار جوانان و نوجوانان دارد، اظهار کرد: بدون شک قهرمانان الگوی نسل جوان هستند و باید نمونه شایسته پیروان ائمه  اطهار باشند.

مربی اسبق تیم استقلال تهران بهترین محل برای بازپروی روح انسان را هیات ها و مراسم مدح اهل بیت عصمت و طهارت دانست و افزود:  چه  بهتر که در عاشورا با شور حسینی که در  دل داریم به سمتکسب شعور حسینی نیز برویم.

 

غلامرضا محمدی: ورزشکاران از اهل بیت (ع) مدد می گیرند

پیشکسوت کشتی کشورمان ضمن تسلیت ایام محرم،  از سازمان ورزش شهردای تهران به دلیل برپایی مراسم عزاداری که  باعث گردهم آمدن ورزشکاارن و قهرمانانشد، تقدیر کرد.

غلامرضا محمدی آزادگی و مردانگی و جوانمردی را درس‌های عاشور دانست و گفت: امید است همه ما از آموزه‌ها در عرصه مختلف زندگی بهره بگیریم.

وی اظهار کرد: حضور ورزشکاران و قهرمانان در این مراسم می‌تواند تاثیر خوبی بر رفتار نوجوانان و جوانان در جامعه داشته باشد.

سرمربی تیم بیمه  رازی اظهار کرد: ارادت ورزشکاران به  اهل بیت(ع) همیشه مشهود بوده است و خدا را شاکریم که این قشر برای موفقیت در عرصه های مختلف همواره از این بزرگان مدد گرفته اند.

محمدی در خصوص همگانی شدن  رشته ورزشی کشتی گفت: با توجه به شرایط خاصی که این رشته دارد و در مقام آوری نسبت  به سایر رشته های ورزشی پرچمدار است و بیشترین افتخارات را به ثمر آورده  است، به نظر می رسد توجه  به کشتی در سطح پایه کمک زیادی به بخش حرفه ای می کند.

وی در این راستا از سازمان ورزش و مدیریت شهری به دلیل راه اندازی خانه های کشتی در سطح پایتخت تشکرکرد و گفت:  این قادام ارزنده موجب شد تا نوجوانان وجوانان زیادی در این رشته فعالیت  کنند.

 

هادی طباطبایی: احیای خون حسین وظیفه همگانی است

دروازه‌بان اسبق تیم ملی کشورمان حضور ورزشکاران  در مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) را  در راستای احیای خون  شهدای عاشورا  ضروری خواند و این امر را یک وظیفه همگانی دانست.

طباطبایی بزرگداشت واقعه عاشورا را گامی در جهت اشاعه درس های قیام امام حسین (ع) از جمله  ایثار برای دینداری، ایمان و جوانردی بیان کرد و افزود: توکل و یکتاپرستی سیدالشهدا باعث شد تا حادثه عاشورا پس از سالها رنگ و بوی اشنای خودرا  بین همه  اقشار حفظ کند و بزرگی ایشان بر زبان ها جاری شود.

 

قهرمان کشتی آزاد کشور: حضور در عزاداری سیدالشهدا(ع) تکلیف است

مراد محمدی ضمن تسلیت ایام عزاداری امام حسین (ع)، حضور در ایین سوگواری سیدالشهدا را تکلیف افراد برشمرد و  سعادت ورزشکارن و مردم را در گرو پیروی از اهل بیت عصمت و طهارت دانست.

دارنده  مدال طلای مسابقات کشتی ۲۰۰۶ چین ادامه داد: مسلمانان با حضور پرشور در عزاداری ایام محرم دلیل قیام امام (ع) رایادآوری می کنند و فلسفه عاشورا را زنده  نگه می دارند.

وی توجه مسوولان  شهری به ورزش کشتی بهعنوان  یک ورزش اصیل در کشور را  شایسته تقدیر دانست و خاطرنشان کرد: راهه اندازی خانه های کشتی به نام پهلوانان این  رشته ورزشی گواهی بر این ادعاست.

 

محمد محمودی: جوانمردی و عدالت اهل بیت سرلوحه رفتاری کشتی گیران

سرمربی تیم ملی ناشنوایان در ۴ دوره المپیک در آیین عزاداری سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) گفت: وقتی از جوانمردی ابالفضلالعباس(ع) یا از عدالت مولا علی(ع) و آزادی‌خواهی امام حسین(ع) صحبت می‌شود، باید دانست که مدد گرفتن از این بزرگان  بدون  پیروی از سیره ایشان  ممکن نخواهد بود.

وی با بیان اینکه ورزشکاران برای موفقیت از ائمه  معصوم (ع) مدد می‌گیرند، تاکید کرد: رفتار قهرمانان و پیشکسوتان در جامعه با سایر افراد، دستگیری از دیگران،  یتیم نوازی، گذشت و جوانمردی از جمله  صفاتی است که  باید در تمام عرصه ها داشته  باشند.

پیشکسوت کشتی کشورمان حضور پرشور احاد ملت در هیات های عزاداری امام حسین (ع) را نشانه اتحاد مردم دانست و اظهار کرد: همدلی و همزباین در ایام محرم  بین افراد جامعه  کاملا دیده  میوشد.

 

محمدرضا طالقانی: ورزشکاران با  سیره اهل بیت (ع)عجین هستند

محمدرضا طالقانی ضمن حضور در مراسم عزاداری سیدالشهدا (ع) گفت: در تمام دوران ورزشکارن در جهت اشاعه سیره اهل بیت (ع) جلودار هستند.

به گفته وی ورزش با مذهب در منش ورزشکاران کاملا  عجین است و هرکجا که هستند،  توسل به اهل بیت و ائمه را تضمین موفقیت خود می‌دانند.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا